Baltijas jūrā novērota pasaulē lielākā ūdens temperatūras anomālija

Visizteiktākā ūdens temperatūras novirze no normas pasaulē šobrīd ir Baltijas jūrā, kur lielā platībā ūdens virsmas temperatūra par vairāk nekā pieciem grādiem pārsniedz ilggadējo vidējo rādītāju, liecina Dānijas Meteoroloģijas institūta publiskotā informācija. Izmantojot datus no vairākiem satelītiem, kas veic mērījumus ar infrasarkano starojumu un mikroviļņiem, secināts, ka neierasti silts ūdens ir arī vietām Ziemeļu Ledus okeānā, it īpaši Krievijas piekrastē - Baltajā jūrā, Barenca jūrā un vairākos līčos.

Baltijas jūras lielākajā daļā ūdens sasilis līdz +18..+24 grādiem, un tikai vietām - galvenokārt piekrastē - ūdens temperatūra ir nedaudz zemāka.

Vieni no dzestrākajiem ūdeņiem naktī uz trešdienu novēroti Vidzemes un Kurzemes rietumu piekrastē, kur ūdens temperatūra vietām nepārsniedz +14 grādu. Vēss ūdens piekrastē ir sekas ilgstošam sauszemes vējam.

Sagaidāms, ka tuvākajās divās nedēļās ūdens temperatūra Baltijas jūrā būs augstākajā līmenī kopš novērojumu sākuma.

Jau ziņots, ka saulainās un karstās vasaras ietekmē Baltijas jūrā ir ļoti daudz zilaļģu. Lielākā aļģu koncentrācija novērota jūras centrālajā daļā.

Vasaras beigās, rudenī un ziemā, virs siltās jūras ienākot vēsam gaisam, gaidāma pastiprināta mākoņu veidošanās. Atkarībā no vēja virziena vietām piekrastē būs ļoti spēcīgi nokrišņi. Siltā jūra var veicināt arī stiprāku vētru rašanos.

Latvijas ziņas