Ko darīt, ja pēc vasarīgas peldes apsaldējies?

Vasarā, baudot dabu, tik patīkami ir  pasēdēt pie ugunskura, nopeldēties. Diemžēl  mūsdienu biroju cilvēkiem organisms nav radis pie  šādiem ekstremāliem apstākļiem, tādēļ daudziem  vasaras prieki  beidzas ar cistītu.

“Mūsdienās cilvēki rūdās arvien mazāk, tāpēc daudziem   cistīts vasarā ir regulāra problēma,” norāda farmaceits Mihails Golovicers. Protams, var lietot antibiotikas, taču, kā zināms, tās nevar lietot  ilgstoši,  un tad ir  jāmeklē alternatīvi  veidi.
Lielāks risks  iegūt cistītu ir tad, ja ziemā ir slimots  ar respiratorajām slimībām, piemēram, gripu, un tādēļ organisms ir novārdzis.  Cistīts biežāk mēdz būt sievietēm, jo tām ir mazāka izmēra  nieres un īsāks urīnizvadkanāls, taču šāda problēma var būt arī  vīriešiem.
 Farmaceits    iesaka  netradicionālu veidu, kā novērst  cistītu ar  dabas augiem.  Dabā ir spēcīgi augi, kas ir iedarbīgi tieši pret urīnpūšļa un nieru iekaisumiem, jo tie atjauno un  stiprina urīnpūšļa, nieru un citu urīnizvades sistēmas orgānu  veselību. Uzņemot šo augu aktīvās vielas, var panākt, ka organismam ir spēks cīnīties pret šādiem iekaisumiem.
Farmaceits uzskaita dabas augus, kas ir iedarbīgākie cīņā pret cistītu.
Pētersīlis. Ir zinātniski  pierādīts, ka pētersīļos esošā aktīvo vielu apiola, miristicīna un ētrisko vielu kombinācija novērš spazmas, kā  arī tai ir urīndzenoša iedarbība. Vēl pētersīļi satur virkni vitamīnu  un minerālvielu, kas organismā darbojas kā antioksidanti – izvada brīvos  radikāļus, kā arī veicina šūnu atjaunošanos un reģenerāciju. Pētersīļos esošās vielas palīdz nostiprināt urīnizvades sistēmas orgānu imunitāti.
Ļoti vērtīgas ir arī irbenes.  Ar tām var uzņemt trieciendevu  c vitamīna (viena odziņa  ir līdzvērtīga askorbīnskābes tabletei), kā arī irbene satur virkni vitamīnu, fitoncīdus un tanīnus, kas dabīgā veidā iznīcina urīnpūšļa iekaisumu izraisošās baktērijas, kā arī rada antioksidantu iedarbību.
Arī pieneņu  sastāvs ļoti labi ietekmē urīnizvades sistēmas orgānu veselību, novērš iekaisumu, kā arī pienenēm ir urīndzenoša iedarbība. Farmaceits uzsver, ka vēl labāku rezultātu pret cistītu dod augu maisījumi, kas satur visus šos augus – pētersīļus, irbenes, pienenes, jo katrs  no tiem dod savu  efektu.
Farmaceits, gan brīdina, ka, nostiprinot veselību  ar dabas augiem, efekts nebūs zibenīgs,  organisms pakāpeniski uzkrās vērtīgās  vielas un iegūs spēju pretoties iekaisumiem.

Cilvēkiem,  kam ir nosliece uz cistītu,  nevajadzētu gaidīt brīdi, kad tas atkal būs  klāt, bet savlaicīgi nostiprināt   veselību.  Vislabāk dabas augu kursu  ir sākt apmēram mēnesi, pusotru pirms aktīvās (peldēšanās, uz zemes sēdēšanas) sezonas, lai organisms  uzkrāj spēkus.
“Protams, ja iekaisuma process jau ir sācies,  tas  ir jāārstē ar  medikamentiem, visbiežāk antibiotikām,” uzsver farmaceits Mihails Golovicers.

Latvijas ziņas