Konkursā uz "Latvijas valsts ceļu" valdes locekļa amatu saņemti 20 pieteikumi

Satiksmes ministrija (SM) konkursā uz VAS "Latvijas valsts ceļi" valdes locekļa amatu saņēmusi 20 pieteikumus, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā. Vienlaikus SM informēja, ka ministrija līdz 11.februārim gaidīs pieteikumus, kas varētu tikt sūtīti pa pastu. 

Pēc tam sāksies konkursa pirmā kārta, kurā pārbaudīs dokumentu atbilstību, bet konkursa otrajā kārtā paredzētas pārrunas ar tālāk izvirzītajiem pretendentiem par autoceļu ilgtermiņa attīstību un citiem jautājumiem.


Jau ziņots, ka kandidātiem prasīta akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība inženierzinātnēs vai citā pielīdzināmā jomā, kā arī vismaz triju gadu profesionālā darba pieredze vadošā amatā - valsts, pašvaldības vai privātajā kapitālsabiedrībā, valsts vai pašvaldības iestādē.

Tāpat pretendentam jābūt kompetencei un pieredzei jautājumos, kas saistīti ar valsts autoceļu tīkla pārvaldīšanu vai autoceļu būvniecību un/vai autoceļu ikdienas uzturēšanu. Kandidātiem prasīta arī izpratne par valsts kapitālsabiedrību darbību un tās normatīvo regulējumu, kā arī izpratne par valsts pārvaldes uzdevumu deleģējumu kapitālsabiedrībai.

Turklāt kandidātiem prasīta stratēģiskās plānošanas prasme, spēja veidot pozitīvas attiecības un uzņemties vadītāja lomu, augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas prasmes.

Pretendentiem bija jāiesniedz pieteikuma vēstule un apliecinājums, ka persona nav bijusi sodīta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas, kā arī, ka personai nav atņemtas tiesības veikt noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai citu profesionālo darbību.

Pretendents arī nedrīkst būt atzīts par maksātnespējīgu parādnieku, un pieteikumā jāapliecina, ka novērsīs iespējamās interešu konflikta situācijas, ja tiks ievēlēts valdes priekšsēdētāja amatā.

Tāpat kandidātam jāapliecina, ka viņš nav vai pēdējo 24 mēnešu laikā nav bijis politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona.


Kandidātiem, kuri tiks virzīti otrajai vērtēšanas kārtai, nominācijas komisija lūgs septiņu kalendāro dienu laikā iesniegt redzējumu (prezentācijas formā, līdz 10 minūtēm) par "Latvijas valsts ceļu" darbību un attīstības perspektīvām, sniedzot ieskatu sabiedrības svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

Mēnešalga "Latvijas valsts ceļu" valdes loceklim noteikta atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu atbilstoši kapitālsabiedrības lielumu raksturojošiem rādītājiem, valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019.gada 1.oktobrī aizturēja tobrīd "Latvijas valsts ceļu" valdes locekli Edgaru Strodu, un Satiksmes ministrija tajā pašā dienā nolēma viņu atbrīvot no kompānijas valdes locekļa amata. Ministrijā skaidroja, ka neuzticība Strodam izteikta, ņemot vērā KNAB veiktās darbības. Ministrijas ieskatā, KNAB norādītās aizdomas ir pārāk nopietnas un nav pieļaujama amata pienākumu turpmāka izpilde, kas apdraud uzņēmuma reputāciju un kaitē sabiedrības interesēm.

"Latvijas valsts ceļu" valdē pašlaik darbojas valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un valdes loceklis Mārtiņš Lazdovskis.

Latvijas ziņas