Latvija Baltijas valstu un Kanādas konsultācijās uzsver nepieciešamību kopīgi atbalstīt Ukrainu

Baltijas valstu un Kanādas Ārlietu ministriju politiskajās konsultācijās Latvijas delegācijas vadītājs, valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks uzsvēris nepieciešamību kopīgi atbalstīt Ukrainu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
3.martā Otavā notika pirmās Baltijas valstu un Kanādas Ārlietu ministriju politisko direktoru konsultācijas, kuru laikā tika pārrunātas sadarbības aktualitātes. Politiskie direktori apmainījās viedokļiem par starptautiskās drošības un reģionālās attīstības jautājumiem, kā arī par sadarbību starptautiskajās organizācijās.


Sarunu partneri pauda gandarījumu par attiecību draudzīgo raksturu un atzina, ka valstis vieno kopīga izpratne par vērtībām. Īpaši tika uzsvērta Kanādas loma Baltijas reģiona drošības stiprināšanā. Mažeiks pateicās Kanādai par Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas vadību, kā arī uzsvēra nepieciešamību kopīgi atbalstīt Ukrainu.

Baltijas valstu Ārlietu ministriju politiskie direktori piedalījās arī Makdonalda-Lorjē institūta organizētajā apaļā galda diskusijā "Kanāda un Baltija: kopīga drošība un labklājība", pavēstīja ministrijā.

Kā norādīja ĀM, Latvijai un Kanādai ir intensīvs politiskais dialogs, kā arī augsta līmeņa vizīšu apmaiņa. Kanāda ir ietvarvalsts NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā, Latvijā atrodas ap 600 Kanādas karavīru.

Latvijas ziņas