Latvijā būs novērojams pilns Mēness aptumsums

Šodien no plkst.21.24 Latvijā būs vērojams pilns Mēness aptumsums, aģentūru LETA informēja Latvijas Astronomijas biedrības (LAB) valdes priekšsēdētājs Māris Krastiņš. Aptumsums būs redzams Eiropā, Āfrikā, Āzijā, Austrālijā un Indijas okeānā. Šo aptumsumu Latvijā varēs novērot gandrīz no paša sākuma, jo tā daļējā fāze sāksies plkst.21.24, pilnā fāze - plkst.22.30, bet aptumsuma maksimālā fāze būs plkst.23.22.

Krastiņš gan norādīja, ka aptumsuma daļējās fāzes sākumā Mēness atradīsies pie paša horizonta un debesis būs gaišas, jo, piemēram, Rīgā Mēness lēks plkst.21.36, bet Saule rietēs plkst.21.46. Turpretim aptumsuma maksimālās fāzes brīdī debesis jau būs pietiekami satumsušas un Mēness atradīsies pietiekami augstu, lai to varētu labi pamanīt.

Kā ziņots, Latvijas ziemeļos 11.augustā būs redzams daļējs Saules aptumsums. Kaut arī Rīgā šis Saules aptumsums nebūs redzams, ar pavisam mazu fāzi to varēs novērot Kurzemes un Vidzemes ziemeļos. Piemēram, Rūjienā tas sāksies plkst.12.03, bet beigsies plkst.12.32. Daļējā Saules aptumsuma maksimālā fāze būs plkst.12.17.

Latvijas ziņas