Latvijā ieradīsies Pasaules Miera skrējiena starptautiskā komanda

Šodien caur Silenes robežpunktu Latvijā ieradīsies Pasaules Miera skrējiena starptautiskā komanda, aģentūru LETA informēja skrējēju pārstāvis Emanuels Putāns.

Latvijas teritorijā skrējēji uzturēsies līdz 16.jūlija rītam, kad no Ainažu puses komanda dosies tālāk uz Igauniju.

Latvijā komanda virzīsies cauri Daugavpilij, Preiļiem, Varakļāniem, Madonai, Vecpiebalgai, Priekuļiem, Cēsīm, Valmierai, Dikļiem, Limbažiem, Alojai, Staicelei, Ainažiem un Salacgrīvai.

Latvijas posms ir daļa no lielāka Miera skrējiena atzara, kas savu ceļu sāka šā gada februārī un to pabeigs oktobrī. Tādējādi vairāk nekā septiņu mēnešu garumā tiks mēroti vairāk nekā 24 000 kilometru, izskrienot cauri 46 Eiropas Savienības valstīm.

Latvijā Miera skrējiena starptautiskajai komandai plānotas tikšanās ar daudziem cilvēkiem, tostarp pilsētu un novadu priekšsēdētājiem, sporta organizatoriem, sporta klubu audzēkņiem, kultūras darbiniekiem, brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem un bērnudārza audzēkņiem un audzinātājiem.

Šim globālajam skrējienam ir nu jau vairāk nekā 30 gadu, un tas ir apceļojis visus kontinentus, kā arī pabijis Everestā un pat kosmosa stacijā. Šo skrējienu ir atbalstījuši un savu atzinību tam ir izteikuši Latvijas prezidenti - Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš un Raimonds Vējonis.

Latvijas ziņas