Latvijas iedzīvotāji gatavos vēlmju koku, apkopojot būtiskākos novēlējumus valsts vides stāvokļa uzlabošanai

Izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs “Zaļā josta”, vēršot sabiedrības uzmanību papīra un kartona iepakojuma pārstrādes nozīmei un aktualizējot iepakojuma šķirošanas nepieciešamību, šo sestdien, 8. septembrī organizēs bezmaksas izzinošās darbnīcas – papīra izgatavošanas darbnīcu un kartona otrreizējās pārstrādes darbnīcu. To laikā ikviens interesents varēs piedalīties kopīga vēlmju koka tapšanā, iemūžinot savu novēlējumu un ierosinājumu par to – kādu sabiedrība vēlas redzēt Latviju nākamajā simtgadē no vides viedokļa.
“Zaļā josta” radošās darbnīcas norisināsies sestdien, 2018. gada 8. septembrī no plkst. 10:00 līdz 20:00 11. novembra krastmalā Rīgā.

Darbnīcas tiek rīkotas Latvijas simtgades pasākuma “Lauki ienāk pilsētā” ietvaros.  Radošajās darbnīcās iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar papīra izgatavošanas procesu no makulatūras un iesaistīti otrreizēja papīra darināšanas procesā, uzskatāmi demonstrējot, cik vienkārša un resursus taupoša ir makulatūras pārstrāde. Atzīmējot Latvijas simtgadi, pasākuma apmeklētāji varēs no makulatūras izgatavot savu simbolisku individuālo apņemšanās koku, ko katrs var darīt vides labā, kā arī līdzdarboties kopējā vēlmju koka izgatavošanas procesā, paužot savas idejas un ierosinājumus Latvijas vides stāvokļa uzlabošanai nākamajos 100 gados. Vēlmju koks kopā ar iedzīvotāju izteiktajiem ierosinājumiem pēc pasākuma tiks dāvāts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar atgādinājumu, ka no mums katra un valdības pieņemtajiem lēmumiem ir atkarīgs, cik Latvija būs zaļa nākamajā simtgadē.

SIA “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa uzsver, ka ekonomiskā izaugsme, kas veicina patēriņa pieaugumu, kā arī iedzīvotāju skaita pieaugumu, nes sev līdzi arī pārmērīgu resursu tēriņu un atkritumu apjoma palielināšanos, izraisot vides kvalitātes pasliktināšanos. “Latvijai stingri jāpiedomā pie resursu efektivitātes celšanas. Būtu nepieciešams Latvijā atjaunot makulatūras pārstrādi, tādējādi ietaupot ne tikai resursus, nodrošinot to atkārtotu apriti, bet arī sildot ekonomiku un samazinot atkritumu apjomus,” norāda J. Lapsa.
Vairāk par papīra pārstrādes procesu un makulatūras šķirošanas iespējām Latvijā iespējams uzzināt “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv un www.atkritumi.lv.

Latvijas ziņas