Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris sniegs koncertu zem klajas debess

7. augustā, plkst. 19.00 otro gadu pēc kārtas notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncerts Origo laukumā. Koncerts norisināsies pašā Rīgas centrā, vairāk nekā 77 mūziķiem spēlējot zem klajas debess, un to ikviens varēs apmeklēt bez maksas. Koncertā būs baudāmi gan skaņdarbi ansambļa LNSO Brass izpildījumā, gan LNSO atskaņota mūzika, ko diriģēs LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

www.diena.lv%2Fraksts%2Fkd%2Fkd-afisa%2Flatvijas-nacionalais-simfoniskais-orkestris-_origo-summer-stage_-sniegs-bezmaksas-koncertu-zem-klajas-debess-14202494&referer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F&cb=49c6733bba" style="width:0px;height:0px;" width="0" height="0" alt="lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=33" />Stacijas laukumā koncerts norisināsies divās daļās un notiks bez starpbrīža. Pirmajā daļā piedalīsies LNSO Brass ansamblis ar dzīvīgu un krāsainu programmu no baroka šedevriem līdz mūslaiku kinohitiem, kurus izpildīs lieliskie LNSO mūziķi – trombonisti Kaspars Majors, Artūrs Hrustaļovs un Artūrs Bērziņš, tubists Raivis Māgurs un sitaminstrumentālists Ernests Mediņš. “LNSO Brass” atskaņojumā būs dzirdams Hendeļa Mūzikas uz ūdens triumfālais ievads, Monti kvēlais Čardašs, Šenklina kaismīgais šansons Chanson d’amour un Marģera Zariņa slavenais fokstrots no mūzikas kinofilmai Pie bagātās kundzes.

Savukārt koncerta otrajā daļā uz skatuves redzēsim visu apjomīgo Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kas sava mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā spēlēs Leonarda Bernsteina Simfoniskās dejas no mūzikla Vestsaidas stāsts. Šis skaņdarbs ir mūzikla populārāko melodiju liesmains, kontrastains, aizraujošs apkopojums – skatuves darba simfoniska kvintesence. LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga saka: “Tas ir absolūts tīrradnis, pat sava veida zīmols amerikāņu mūziklu klāstā. Tā ir mūzika, kas nenoveco, un man šķiet, ka tā vienlīdz spēcīgi uzrunā un aizrauj visu paaudžu klausītājus arī 21. gadsimtā.”

“Esam pagodināti jau otro reizi aicināt visus klasiskās mūzikas piekritējus un ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi uz kvalitatīvas un daudzveidīgas klasiskās mūzikas koncertu laukumā pie Origo. Aizvadītajā gadā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts bija savā ziņā eksperimentāls, apgūstot jaunu koncerta formātu brīvā dabā Rīgas centrā. Pasaulē šādi koncerti ir ierasti – šobrīd šo formātu esam iesākuši aizvien vairāk attīstīt arī Latvijā. LNSO koncerts patiešām sāk kļūt par brīnišķīgu tradīciju, un varam tikai cerēt uz tās turpinājumu – koncertiem sadarbībā ar LNSO arī turpmākajās Origo Summer Stage sezonās,” stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c Origo vadītājs.

Mūsdienās arvien vairāk dažādi klasiskās mūzikas izpildītāji sniedz koncertus ārpus ierastās vides, lai ikvienam būtu iespēja izbaudīt klasiskās mūzikas brīnišķīgo skanējumu. Agrāk klasiskā mūzika bija pieejama tikai turīgākajiem iedzīvotājiem dažādās koncertzālēs un operās, taču laika gaitā tas ir mainījies un attīstījies. Koncerts Origo laukumā ir unikāla iespēja izbaudīt bezmaksas klasiskās mūzikas koncertu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra augsti profesionālu mūziķu izpildījumā, kuri ikvienu Origo Summer Stage apmeklētāju spēs ienest aizraujošā mūzikas skaņu virpulī.

Lietus gadījumā koncerts norisināsies Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa zālē.

Latvijas ziņas