Līdz ar pirmo adventi sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Svētdien kristīgajā baznīcā tiek atzīmēta pirmā advente, ar kuru sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks jeb gatavošanās Jēzus Kristus pirmās atnākšanas pieminēšanai un svinēšanai.

Advente ir četru nedēļu periods. Tieši ar pirmo adventes svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Advente ir laika posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tas ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms Kristus piedzimšanas.

Baznīca māca, ka adventes laiks jāpavada klusumā, dziļās pārdomās un lūgšanās. Tas ir laiks, kad katram pašam sevī jānožēlo savi grēki un jāpiedod visiem vienādi.

Simboliska nozīme ir arī adventes rotai - vainagam. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Sveces iedegšana katrā no četru nedēļu svētdienām simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, piedzimstot Kristum.

Advente ir četru nedēļu periods, kas sākas svētā Andreja svētkiem tuvākajā svētdienā, kas šogad ir 1.decembris, un ilgst līdz 22.decembra vakaram.

Pirmajā adventē daudzviet pilsētās un pagastos tiek iedegtas Ziemassvētku egles, liecina pašvaldību publiskotā informācija.

Jelgavas lielā egle atradīsies Hercoga Jēkaba laukumā un blakus tai būs Ziemassvētku dāvanu tirdziņš. Tajā būs iespēja iegādāties rotājumus eglītēm un mājoklim, Adventes vainadziņus, dekoratīvas sveces, piparkūkas, konfektes un citus Ziemassvētku laiku raksturojošus kārumus un dāvanas.

Ziemassvētku egles atklāšanas pasākumā Liepājā piedalīsies gan Ziemassvētku vecītis, gan Liepājas teātra aktieri - Everita Pjata-Gertnere Skaistules lomā, aktieris Viktors Ellers Briesmoņa lomā un aktieris Kaspars Kārkliņš Galma pārziņa lomā.

Lielā egle tiks iedegta arī Balvos, laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, kā arī Tukumā, kur Brīvības laukumā darbosies arī tirdziņš. Pēc egles iedegšanas Tukumā Ziemassvētku vecītis bērnus aicinās uz pirmo tikšanos savā namiņā Pilsētas parkā, kur viesi tiks gaidīti arī nākamajās Adventes svētdienās.

Egle tiks iedegta arī Baumaņu Kārļa laukumā Limbažos, bet Siguldā tā atradīsies dzelzceļa stacijas laukumā. Ziemassvētku gaidīšanas pasākumā piedalīsies sniegavīrs Olafs, Elfs, Sniegbaltīte, Ziemassvētku vecītis, kā arī rūķi no bērnu vokālās studijas "Siguldiņa". Smiltenē egle tiks iedegta Baznīcas laukumā kopā ar Brīnumu un mīlestības fejām no Vēlmju meža un Ziemassvētku vecīti.

Arī Rīgā, Doma laukumā, svētdien tiek iedegta svētku egle, kā arī sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi. Līdz ar svētku egles iedegšanu pilsētā pakāpeniski tiks ieslēgts svētku apgaismojums un sāks darboties arī Ziemassvētku tirdziņi Doma laukumā un Esplanādē. Tirdziņos rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un dāvanas.

Latvijas ziņas