LTV sāk raidījumu ciklu par Simtgades filmām

Ar pirmo raidījumu 15. februārī Latvijas Televīzija uzsāk 16 raidījumu ciklu par filmām, kas top Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Līdz pavasarim ceturtdienu vakaros 19:30 būs skatāmi astoņi raidījumi, pirmajam stāstam sekos arī Simtgades pirmās filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” pirmizrāde sabiedriskās televīzijas ēterā svētdien, 18. februārī.

Atzīti klasiķi un talantīgi debitanti šobrīd izbauda filmu uzņemšanas radošo lidojumu un aicina uz pirmizrādēm. Valsts simtgadei veidotās filmas sola Latvijas kino atdzimšanu un skatītāju rekordus. Latvijas Televīzija piedāvā raidījumu ciklu Latvijas filmas Latvijas simtgadei, kas tapis Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Raidījumu ciklu uzsāks stāsts par pirmo simtgades programmas filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Par to, kā klasiķis Varis Brasla atgriezās uzņemšanas laukumā pēc vairāku gadu pārtraukuma, par to, kāds bija filmas veidošanas laiks un kādi bija scenārista Alvja Lapiņa personiskie motīvi sirsnīgajā stāstā par laimīgu vasaru un ģimenes mīlestību.

Raidījumu ciklā kopumā paredzēti 16 stāsti – katrai simtgades filmai savs. Astoņus no tiem būs iespējams vērot ceturtdienu vakaros no 15. februāra, plkst. 19.30 LTV1. Pārējie astoņi tiks demonstrēti rudens sezonā. Raidījumu veido režisores Agita Cāne-Ķīle, Zane Gargažina un Linda Veinberga, redaktores Daira Āboliņa un Andra Ceriņa un producenti Ieva Rozentāle un Artis Dobrovoļskis. Raidījuma līdzfinansētāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kultūras ministrija.

Latvijas ziņas