“Maxima” stingri iestājas par PVN samazināšanu svaigajiem produktiem

Lai palielinātu kvalitatīva un pilnvērtīga uztura pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, “Maxima Latvija” stingri iestājas par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu visām svaigo pārtikas produktu grupām, t.sk. svaigai gaļai, zivīm, olām un piena produktiem. Informē "Maxima" tīkla pārstāve Liene Dupate-Ugule.

Samazināt PVN svaigajiem dārzeņiem
“Turpinoties diskusijai par plānotajām nodokļu politikas izmaiņām, aicinām koncentrēties uz Latvijas iedzīvotāju labklājības un dzīves kvalitātes veicināšanu samazinot PVN likmi svaigajiem pārtikas produktiem. PVN un līdz ar to arī cenu samazinājums Latvijai raksturīgiem dārzeņiem, augļiem un ogām ir veicinājis cilvēku paradumu ēst veselīgāk. Līdz ar PVN likmes 5% apjomā ieviešanu 2018. gada sākumā, par vairākiem desmitiem procentu ir audzis šīs kategorijas pieprasījums. Turklāt pārtika Latvijā joprojām veido proporcionāli ļoti lielu ikdienas izdevumu daļu, tāpēc PVN samazinājums arī citiem pārtikas produktiem sniegtu iespēju būtiski uzlabot iedzīvotāju pārticību,” stāsta Viktors Troicins, “Maxima Latvija” valdes loceklis.

Starp augstākajām Eiropā
“Eurostat” dati par 2018.gadu parāda, ka Latvijas iedzīvotāju tēriņi par pārtikas precēm ir starp augstākajiem Eiropā. Ja vidēji Eiropā iedzīvotāji pārtikai novirza 12% no visiem ienākumiem, tad Latvijā tā ir teju piektā daļa jeb 18%. Turklāt no pircēju ikdienas pārtikas pirkumu groza gandrīz 70% veido tieši svaigie pārtikas produkti. Līdz ar to PVN samazināšana veicinātu kvalitatīvas un veselīgas pārtikas pieejamību Latvijas iedzīvotājiem un būtiski samazinātu ikdienas izdevumus.

Latvijas ziņas