Pedagogi un zinātnieki piketā pie Saeimas prasīs cienīgu darba samaksu 11

Aptuveni 2000 pedagogu un zinātnieku šodien plkst.8.30 pie Saeimas, bruņojušies ar svilpēm un plakātiem, brīdinājuma piketā prasīs cienīgu darba samaksu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs, iecerēts ar svilpēm izsvilpt valsts nākamā gada budžetu un deputātus, kuri to atbalsta. Ja politiķi neieklausīsies nozares darbiniekos, arodbiedrība rīkos turpmākas protesta aktivitātes, neizslēdzot streiku.

Arodbiedrība ar brīdinājuma piketu vēlas pievērst deputātu un sabiedrības uzmanību izglītības un zinātnes darbinieku prasībām par nepieciešamo papildu finansējumu cienīgai darba samaksai. LIZDA nav mierā ar valdības piedāvājumu no 2014.gada 1.septembra paaugstināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes no 280 līdz 295 latiem uz papīra, bet vēlas pamatlikmes palielinājumu līdz 310 latiem. Arodbiedrība vēlas arī redzēt skaidri iezīmētu algu palielinājuma grafiku 2015. un 2016.gadam, tāpat arī mudinās nodrošināt normatīvos noteikto valsts finansējumu zinātnei un augstākajai izglītībai pilnā apmērā.

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) arī dosies uz piketu, lai uzklausītu pedagogus un skaidrotu situāciju, kā arī iespēju robežās sniegtu atbildes uz viņiem neskaidrajiem jautājumiem, aģentūrai LETA pastāstīja ministra padomniece komunikācijas jautājumos Una Ahuna-Ozola.

Saeimas deputāti iecerējuši tiksies ar pedagogu un zinātnieku pārstāvjiem. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V) tiksies ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadību, kā arī citiem pedagogu un zinātnisko darbinieku pārstāvjiem.

Tikšanās notiks plkst.10.30 kopā ar Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātiem Saeimas Viesu zālē, Jēkaba ielā 11. Tās laikā tiks apspriestas iespējas risināt 2014.gada valsts budžeta jautājumus, norāda Druviete.

Arī Reformu partija (RP) plkst.10.30 tiksies ar skolotājiem-piketa dalībniekiem no visiem reģioniem, lai uzklausītu viņu prasības, aģentūru LETA informēja partijas vadītājs Edmunds Demiters. Ar piketa dalībniekiem no Rīgas tiksies RP deputāti Daina Kazāka, Inga Bite, Kārlis Eņģelis, Valdis Liepiņš un Vilnis Ķirsis, ar skolotājiem no Kurzemes - Inita Bišofa un Inese Lībiņa-Egnere, ar skolotājiem no Vidzemes - Guntars Bilsēns, Valdis Zatlers un Romualds Ražuks, ar skolotājiem no Zemgales - Inga Vanaga un Jānis Ozoliņš, ar skolotājiem no Latgales tiksies Gunārs Igaunis un Juris Viļums. Demiters un RP frakcijas vadītāja vietniece Zanda Kalniņa-Lukaševica savukārt tiksies ar LIZDA un reģionālo organizāciju vadītājiem.

Kā akcentēja Grigorjevs, piketa dēļ mācību process necietīs un skolēni tiks nodarbināti. Katrai skolai atbilstoši tās iekšējai darba kārtībai ir jāizlemj, kā rīkoties, piemēram, kolēģi aizvietos tos, kuri piedalās piketā, vai uzdos kādu pastāvīgo darbu skolotāja uzraudzībā, skaidroja Grigorjevs. Viņš minēja, ka esot arī pedagogi, kuri atbalsta piketu, bet paši nepiedalīsies.

Komentāri 11

.

Ko tie [pedagogi var stresot. Algas viniem loti pieklajigas. Darba stundas minimalas, Visa vasara apmaksats atvalinajums. Ir nauda, lai bnpfraktetu autobusu un darba laika aizbrauktu uz piketu. Cerams ka par sodienu algu nesanems. Ja jau Valsti ir noteikta minimala alga 200 lati, tad ko var stresot. Citi sanem vel mazak un atbildiba lielaka un riske ar savam dzivibam. Mediki, policija, pazarnieki.....
Aluksne pie skolam ir vesela skolotaju auto izstade. Un ja gimene ir divi skolotaji, tad katrs brauc ar savu auto

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 09:05

no malas...

Ko tad gaidi? Ej un strādā skolā..... šausmīgi viegls darbs un alga astronomiska. Gan jau pati/pats netiec galā ar savu bērnu, bet skolā jātiek galā ar padsmit bērniem... un vēl ar tādiem, kuru vecākiem šāda nostāja pret skolotājiem...

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 10:19

ViPi

Jā, tikko aizgāju paskatīties tos auto. 3 - mersedesi, 2- Lexus, 4- Mazaratti, 6 -Bently un visi jauni. Nu nekaunīgi tie skolotāji!

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 10:34

.

pie kuras skolas

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 10:57

škola

Pie kādas USA izglītības iestādes un arī tur bērnu autoparks... :))

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 11:10

wise

nu, pedagogi, nav jau jūsu profesija visgrūtākā, vissmagākā, citi tā nebrēc pēc algas palielināšanas.Jums jau vēl + nāk, tiešām-apmaksātas vasaras, bērnu dāvanas svētkos, izlaidumos, tikai nevajag čīkstēt.Ja neapmierinātu algas, jau sen būtu sameklējuši citu, labāk apmaksātu darbu, kur nebūtu jāaudzina mūsu bērni.

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 11:45

Mamma

Nu kā var būt tik sīkmanīgs, skaudīgs un nenovīdīgs cilvēks, kā Jūs. Nedāviniet tās dāvanas, ja nevarat atļauties, bet nevajag visus skolotājus šādi nolikt!

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 12:21

v

Pedagogi blaujot un svipjot izrada savu kulturu. Kauns

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 12:52

Maliena

Lauku skolotāji,kur klasē 4-5 bērni,kādas algas tad jūs gribat.Pilsētā protams vajag lielākas algas.

pirms 7 gadiem, 2013.10.24 19:58

nuuū

Nu svilpa nepajokam..nez kā skolēni uzņēma tos viņu svilpienus.. ?
Arodb. bosene arī ļooti dusmīgi pēra savy runu, riktīgi pikti ..
Ir jau ļaudis, kuri nemaz nepiekrīt tam ka skolotāji vistrūcīgākie,,,..ka paklausies, palsi, tad katru gadu izbraukuši tādas zemes un šitādas zemes...uttt

pirms 7 gadiem, 2013.10.26 17:29

okk

Izskatījās diezgan riebīgi,kad ,,cienījamas,, (speciāli pēdiņās) pedagoģes ar svilpēm tur ārdījās!Es arī strādāju valsts darbā un man ir maza alga,tikai ar to starpību,ka es nevaru manipulēt ar bērniem,draudot eksāmenu laikā streikot.Mani vienkārši atlaistu no darba.

pirms 7 gadiem, 2013.10.27 11:15

Latvijas ziņas