Piekto reizi pēdējo gadu laikā Lieldienās ir sniegs

Šī gada Lieldienas Latvijā ir piektās kopš 2012.gada, kurās kaut vietām valstī zemi klāj sniega sega, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Svētdienas rītā Alūksnē saglabājas septiņus centimetrus bieza sniega sega, nedaudz sniega ir arī šur tur citviet Latvijā. Sagaidāms, ka vēlā pēcpusdienā vietām sāks veidoties jauna sniega kārta.

Sinoptiķi prognozē, ka šajās Lieldienās visstiprāk snigs un puteņos Kurzemē. Pirmdien vietām reģionā - ar lielāko varbūtību Ziemeļkursas un Austrumkursas augstienē - sniega biezums var pārsniegt 15 centimetru. Valsts austrumos svētdien un pirmdien galvenokārt gaidāms lietus.

Pērn Lieldienas bija divas nedēļas vēlāk - 16.aprīlī - bet arī tad vietām valstī zemi pārklāja līdz trim centimetriem bieza sniega kārtiņa. Nedaudz sniega Latvijā bija arī 2015.gada Lieldienās, savukārt 2013.gada svētki bija vienas no sniegotākajām Lieldienām vēsturē - sniega dziļums Alūksnē sasniedza pat 53 centimetrus.

2012.gada Pirmās Lieldienas bija 8.aprīlī, un togad vietām Kurzemē un Zemgalē izveidojās vairāk nekā desmit centimetru bieza sniega sega, zem slapjā sniega svara liecās un lūza koki. Sniega klātajos novados naktī uz 9.aprīli valdīja sals līdz -11 grādiem.

Iepriekšējos sešos gados sniegs bijis četrās Lieldienās un tikai trijos Ziemassvētkos.

Vissiltākie svētki piedzīvoti 2000.gadā, kad Otrajās Lieldienās, 24.aprīlī, Rīgā gaiss sakarsa līdz +27,9 grādiem, un tas ir arī visas valsts aprīļa siltuma rekords. Pēdējo gadu siltākās Lieldienas bija 2014.gadā, kad termometra stabiņš pakāpās līdz nepilniem +25 grādiem.

Latvijas ziņas