PVD ārpuskārtas pārbaudē konstatē pārkāpumus un no apgrozības izņem divas tonnas siera

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD,) veicot ārpuskārtas produktu marķējuma kontroli SIA “RVA Company” noliktavā Rīgā, konstatējis pārtikas preču – siera pārmarķēšanu. Aizdomas par krāpnieciskām darbībām ar marķējumu PVD radās, veicot pārbaudes mazumtirdzniecības vietās.

Pārbaudes laikā konstatēja, ka sieram šķēlēs “Radamer” kūpināts” ir pazīmes, kas liecina, ka ir noņemts oriģinālais marķējums un uzlīmēts cits marķējums, ar mainītu derīguma termiņu.
Tāpat inspektori konstatēja, ka noliktavā atrodās liels daudzums dažādu sieru, kuriem beidzies derīguma termiņš. Turpinot pārbaudi, atklājās, ka noliktavā atrodas sieri bez ražotāja oriģinālā marķējuma, kā arī sieri ar pazīmēm, ka oriģinālais marķējums ir bojāts, to ir mēģināts noņemt un virsū ir uzlīmēts cits marķējums.

Pārbaudes laikā noliktavā atradās  atkritumu kaste ar noņemtu marķējumu (sieriem, kuriem beidzies derīguma termiņš), uz darba galdā atradās datumu zīmogs un šķīdums, ar kura palīdzību viegli noņemt marķējumu no iepakojuma.
Uzņēmumam SIA “RVA Company” uzdots atsaukt no tirdzniecības tikliem sieru ““Radamer” kūpināts” 150g iepakojumā un sieru “Radamer” ar derīguma termiņu 06.10.2018.
Pārtikas un veterinārais dienests uzņēmuma noliktavā par nederīgiem izplatīšanai atzinis 2000 kg dažādu sieru un ir uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

Latvijas ziņas