Rosina atvieglot zemessarga statusa iegūšanas procedūru

Aizsardzības ministrija rosinājusi atvieglot zemessarga statusa iegūšanas procedūru, nosakot, ka zemessarga statusu persona iegūst pēc līguma noslēgšanas ar Zemessardzes vienības komandieri par dienestu Zemessardzē. Līdz ar to rosināts vienkāršot pašreizējo kārtību, kas nosaka, ka zemessarga statusu persona iegūst pēc zvēresta došanas. Zvērests turpmāk būs jādod pēc sekmīgi apgūtām apmācībām.

Plānots noteikt, ka līdz zvēresta došanai zemessargu nedrīkst iesaistīt kaujas uzdevumu izpildē, kaujas dežūrā un sardzē, kā arī viņam nevar piemērot disciplinārsodu - arestu. Zemessargu varēs nosūtīt mācīties vai pildīt citus militārus uzdevumus uz ārvalstīm vienīgi pēc zvēresta došanas.

Izmaiņas nepieciešams veikt, lai zemessarga statusa iegūšanas procedūru padarītu vienkāršāku un līdzīgu karavīra statusa iegūšanas procedūrai.

Attiecīgos priekšlikumus grozījumiem Zemessardzes likumā uz otro lasījumu iesniedzis Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks (ZZS).

Ja pašreizējais parlamenta sasaukums līdz pilnvaru beigām 6.novembrī vēl nebūs pieņēmis izmaiņas šajā likumā trešajā, galīgajā, lasījumā, 13.Saeima varēs lemt par tā pārņemšanu tālākai skatīšanai.

Latvijas ziņas