Sākusies pretendentu pieteikšana ikgadējam konkursam "Sunim draudzīgākais gada veikums"

Konkursam var pieteikties tie cilvēki, kas snieguši ieguldījumu suņa labklājības un veselības uzlabošanā, vai arī pievērsuši uzmanību un risinājuši klaiņojošo dzīvnieku problēmu Latvijā, aģentūru LETA informēja AS "Bigbank" Latvijas filiāles Mārketinga nodaļas speciālists Andrejs Žmiļevskis.

No pieteiktajiem pretendentiem žūrija izvēlēsies trīs kandidātus, par kuriem būs iespēja balsot visai sabiedrībai, nosakot "Sunim draudzīgāko gada veikumu 2013". Stāsti tiks publicēti "Bigbank" vietnē "https://www.facebook.com/BIGBANK.Latvija", un balsojums notiks oktobra sākumā.

Piesakoties konkursā, pieteikumā jānorāda kandidāta dati - vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese, dzīvesvietas reģions. Tāpat jāsniedz īss raksturojums, kāpēc tieši šis kandidāts ar savu darbību cienīgs pretendēt uz titulu, kā arī jānorāda iesniedzēja dati.

"Patversmē atstātie dzīvnieki ir pierādījums, ka Latvijā joprojām valda bezatbildība pret tiem, kurus pieradinām. Problēmu ir daudz, sākot ar dzīvnieku pamešanu, neapzinātu pavairošanu, cietsirdīgu attieksmi, un tā varētu turpināt vēl. Taču šī balva mūsu acīs ir pierādījums, ka ir cilvēki, kuri nesavtīgi palīdz un ir gatavi rūpēties par nelaimē pamestajiem dzīvniekiem. Mēs ticam, ka tieši šāda attieksme un tās novērtēšana var palīdzēt arī pārējai sabiedrības daļai mācīt iejūtību un rūpes," pauda patversmes "Labās mājas" pārstāve Linda Zirdziņa.

2012.gadā konkursā uzvarēja Alūksnes dzīvnieku mājas "Astes un ūsas" brīvprātīgā Maiga Gacka, kura palīdzēja atlabt sunim Kovbojam pēc locītavu operācijas.

Šogad konkurss noslēgsies 13.oktobrī "Skonto" hallē, kad jau piekto gadu notiks Latvijā lielākā suņu labdarības izstāde "Bigbank Match Show". Izstādes laikā tiks vākti ziedojumi Juglas dzīvnieku patversmei "Labās mājas", kā arī apbalvots konkursa "Sunim draudzīgākais gada veikums 2013" titula ieguvējs. Izstādē aicināti piedalīties gan šķirnes, gan bezšķirnes suņu īpašnieki, kā arī citi interesenti un dzīvnieku draugi. Dalības maksa suņu saimniekiem pasākuma dienā būs pieci lati, bet, iepriekš reģistrējoties "http://bigmatchshow.lv/lv/registracija", dalības maksa būs četri lati. Savukārt apmeklētāju pašu izvēlētā summa ieejas maksai būs ziedojums patversmei, kas tiks izmantots siltuma granulu iegādei, lai nodrošinātu patversmes iemītniekiem labus uzturēšanās apstākļus ziemā.

Izstādē "Bigbank Match Show" suņi sacentīsies dažādās disciplīnās un konkursos, piemēram, "Saimniekam līdzīgākais suns", "Garākā aste", "Suņu boulings", turklāt skatītājus priecēs dažādi paraugdemonstrējumi, kā arī citas izklaides gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Latvijas ziņas