Šosezon Latvijas mežos līdz novembra sākumam nomedīti vairāk nekā 120 vilki

Latvijas mežos šajā medību sezonā līdz novembra sākumam nomedīti vairāk nekā 120 vilki, kas ir vairāk nekā 40% no kopumā šajā medību sezonā nomedīšanai atļautā vilku skaita, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) preses sekretāre Selva Šulce. "Šogad novembra sākumā Latvijā bija nomedīti jau vairāk nekā 120 vilki," sacīja Šulce, piebilstot, ka pieļaujamais nomedījamo vilku skaits 2018./2019.gada medību sezonā ir 280 dzīvnieku.

Tāpat Šulce pastāstīja, ka šonedēļ VMD notika sanāksme par 2018./2019.gada medību sezonā pieļaujamo nomedījamo lūšu skaitu, lūšu medību termiņiem un lūšu medību ierobežojumiem, taču konkrētāka informācija būs zināma nākamajā nedēļā, kad tiks apstiprināts attiecīgais rīkojums.

"Nav nekādu indikāciju, ka pieļaujamais lūšu nomedīšanas apmērs varētu tikt mainīts, kā arī teritorijas, kurās drīkstēs vairāk un kurās drīkstēs mazāk medīt nemainīsies, jo tas ir atkarīgs no populācijas izplatības vienmērīguma. Latvijā ir izveidojusies situācija, kad Zemgalē lūšu ir mazāk, tāpēc arī tur tiek atļauts medīt mazāku skaitu. Šajā teritorijā lūšu ir mazāk, tāpēc, ka nav vienlaidus meža masīvu, bet mežs ir pudurveida," viņa sacīja.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2017./2018.gada medību sezonā tika nomedīti kopumā 280 vilki, kas bija attiecīgajā medību sezonā pieļaujamais skaits. Vienlaikus pagājušajā medību sezonā tika nomedīti 140 lūši, kamēr pieļaujamais skaits bija 150 lūši.

Atbilstoši Medību noteikumiem vilku medību sezona Latvijā sākas 15.jūlijā un ilgst līdz noteiktā skaita sasniegšanai, bet ne ilgāk kā līdz 31.martam. Savukārt lūšu medību sezona Latvijā sākas 1.decembrī un ilgst līdz VMD noteiktā pieļaujamā skaita sasniegšanai, bet ne ilgāk kā līdz 31.martam.

Latvijas ziņas