Tieslietu ministrija vēlas koordinēt bērnu tiesību aizsardzību 1

Tieslietu ministrija (TM) gatava uzņemties koordinējošo lomu bērnu tiesību aizsardzībā, jo nepieciešama vienota centrāla institūcija, kas atbild par bērnu tiesību politiku valstī. Tā tikšanās laikā ar reģionālo mediju pārstāvjiem teica tieslietu ministrs Jānis Bordāns.


Pašlaik ir vairākas institūcijas, kas rūpējas par bērnu tiesībām, bet pati  sistēma ir sadrumstalota. Atsevišķas funkcijas veic Iekšlietu ministrija, Veselības, Labklājības ministrijas. Lai “saturētu kopā” visu sistēmu, nepieciešams šīs darbības koordinēt vienai iestādei. Pēc J. Bordāna teiktā, TM ir gatava uzņemties atbildību par šo. “Ir skaidri plāni, redzējums un atbildīgie cilvēki, kuri gatavi strādāt šajā virzienā,” pauda J. Bordāns. Arī nākotnē paliktu dažādas institūcijas, kas savas kompetences ietvaros strādātu ar bērnu tiesībām, bet jāveido starpinstitūciju sadarbības grupa un jāvada tās saskaņota darbība, ieceri raksturoja J. Bordāns.

Par šo ieceri būs jālemj Ministru kabinetam, vienota redzējuma ar Labklājības ministriju nav, atzina tieslietu ministrs. TM koordinētu un pārņemtu jautājumus, kas saistīti ar bērnu tiesību aizsardzību, jo tai piemīt prasmes un zināšanas šajā jomā, savukārt LM varētu koncentrēties uz sociālo jautājumu risināšanu. “Tā nav konkurence par varas vai ietekmes iegūšanu, resursu pārdalīšanu,” uzsvēra J. Bordāns. 

Ministrs atgādināja, ka pērn Valsts kontrole veica pārbaudi un uzskaitīja daudz trūkumu bērnu tiesību nodrošināšanā. Arī bāriņtiesās atklāja problēmas. “Koordinācijas trūkuma dēļ tās labi strādā  pašvaldībās, kur pašvaldība izvēlējusies labus speciālistus. Bet gadās, ka pašvaldības darbinieki vai kādi pietuvinātie tiek iecelti bāriņtiesās un tad nav vajadzīgo kompetenču. Bāriņtiesām ir jātransformējas, par to nav nekādu šaubu. Bet mēs nepiedāvājam pamainīt nosaukumu un atstāt visu, kā ir, bez kontroles. Mēs piedāvājam, ka TM tās kontrolē un uzrauga,” apgalvoja J. Bordāns.

Ja tiks panākta vienošanās valdībā, TM gada laikā ir gatava izstrādāt šādu sistēmu.
Valsts kontrole revīziju “Atņemtā bērnība. Ikvienam bērnam ir tiesības uzaugt ģimenē” veica pērn pavasarī. Revīzijā atklāja nepilnības gan bāriņtiesu, gan Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbībā un atzina, ka bērnu tiesību aizsardzības sistēma valstī ir jāreformē, lai tā vairāk atbilstu bērnu interesēm un tiesībām.

Komentāri 1

kkl

Noziedzinieks Borfāns no JKPistu sektas sprauž kārtējos makaronus. Viņa sektas mērķis ir kalpot oligarhiem un palīdzēt ieviest OIK2.

pirms gada, 2020.03.04 00:00

Latvijas ziņas