Ugunsdzēsēji svētku dienu aizvadījuši samērā mierīgi, lai gan palīdzība bija nepieciešama arī degošu lāpu dēļ

Vakar Latvijas simtgades kulminācijas dienu ugunsdzēsēji aizvadījuši samērā mierīgi, lai gan to palīdzība bijusi nepieciešama nevietā atstātu degošu lāpu dzēšanā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece. Piemēram, Vērmanes dārzā dega divas nevietā atstātas eļļas lāpas 0,01 kvadrātmetru platībā, bet Vaļņu ielā Rīgā 0,5 kvadrātmetru platībā aizdegās kaudzē samestas lāpas.

Jau ziņots, ka apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) rīkotā Latvijas simtgades lāpu gājiena kolonna vakar stiepās vairāk nekā kilometra garumā, novēroja aģentūra LETA.

Gājienā bija devušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku un, piemēram, pasākuma sākumā lāpnešu kolonna no Nacionālā teātra sniedzās vēl aiz Latvijas Universitātes galvenās ēkas. Pēc organizatoru aplēsēm, lāpu gājiens šogad pulcējis apmēram 20 000 dalībnieku.

Kā ziņots, tad kopumā aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 30 ugunsgrēki, no tiem 18 bija Rīgā, divi citās pilsētās, bet novados 10 ugunsgrēki.

VUGD veicis arī 14 glābšanas darbus un saņēmis sešus maldinošus izsaukumus.

Latvijas ziņas