Uzņēmumi aktīvi pilnveido digitālās prasmes


ERAF projektā “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā” Baltijas Datoru akadēmijā apmācīti jau vairāk nekā 1000 mazo un mikro uzņēmumu vadītāji un speciālisti, kā arī pašnodarbinātie. Starp populārākajām mācību programmām ir datu apstrādes un analīzes, grafiskā dizaina un digitālā mārketinga kursi.


Kā liecina Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) jaunākie rezultāti, Latvija ir guvusi labus panākumus digitālo tehnoloģiju integrācijā uzņēmumos, no 25. vietas 2017. gadā pakāpjoties uz 23. vietu. Tomēr joprojām rezultāti atpaliek no lielākās daļas Eiropas valstu, tādēļ digitālo prasmju pilnveidošana uzņēmumos joprojām ir būtiska.


“Baltijas Datoru akadēmijas kursu saturs tiek veidots tā, lai dalībnieki varētu praktiski izmēģināt jaunākās tehnoloģijas un izprast, kā tās varētu strādāt viņu uzņēmumos, tādējādi palīdzot uzlabot uzņēmuma darba efektivitāti, konkurētspēju un ļaujot sasniegt jaunus tirgus un klientus. Kursos sniedzam praktiskas iemaņas uzņēmumu mājaslapu veidošanai, Facebook un LinkedIn mārketingam, Google platformas izmantošanai, personas datu aizsardzībai un citām uzņēmējdarbības vidē aktuālām tēmām,” skaidro Baltijas Datoru akadēmijas valdes priekšsēdētāja Nadežda Semjonova. “Pateicoties sadarbībai ar reģionālajiem partneriem, apmācības šobrīd notiek ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī un Cēsīs. Tāpat arī citi reģioni aktīvi izrāda interesi par apmācību rīkošanu,” turpina N.Semjonova.

Kopumā projektā ir pieejami vairāk nekā 50 informācijas un komunikācijas tehnoloģijas prasmju pilnveides kursi. Turklāt uzņēmums var apmeklēt neierobežotu mācību kursu skaitu. 70% no kursa cenas sedz ERAF finansējums un visiem dalībniekiem ir nodrošināta individuāla pieeja mācību e-videi, kurā pieejami praktiskie uzdevumi un papildus literatūra, padziļinātas izpratnes veidošanai. Projekts turpināsies līdz 2020. gada beigām un ir plānots apmācīt vairāk nekā 6500 cilvēkus.

“Vasaras periods kursu apmeklētības ziņā parasti ir nemainīgs, jo biznesa nozares ir atšķirīgas un daļa uzņēmumu tieši vasarā var vairāk laika veltīt darbinieku izaugsmei,” piebilst Nadežda Semjonova.

Personāla vadības konsultāciju uzņēmuma “Eiro personāls” valdes locekle Evita Mackeviča, kura ir piedalījusies BDA organizētajos kursos saistībā ar sociālo tīklu mārketingu un projektu vadību: “Mācībās lektori spēja apvienot teoriju un praksi, tādējādi sniedzot bagātīgu informāciju. Prasmīga sociālo tīklu izmantošana ir ļoti būtiska, lai sasniegtu jaunu auditoriju, komunicētu ar nākotnes kandidātiem, sadarbības partneriem un darbiniekiem, kā arī veidotu darba devēja tēlu un attīstītu uzņēmējdarbību. Kopumā tehnoloģijas attīstās strauji un katru dienu jāapgūst kaut kas jauns. Mūsdienās internets piedāvā plašas iespējas daudz ko apgūt pašmācību ceļā, taču šādās mācībās lektori jau ir apkopojuši svarīgāko un noderīgāko informāciju, tāpēc vairs nav jānodarbojas ar informācijas atlasīšanu."

Evija Anastasia Kariņa, kas strādā par franču valodas tulku, apmeklējusi kursus “Linkedin iespējas biznesa veicināšanai”, “Datu analīze un pārskatu sagatavošana”, “Datorizētā grāmatvedības uzskaite” un “Grafiskie rīki attēlu apstrādei” atzīst: “Mācības bija ļoti vērtīgas vairāku iemeslu dēļ: tā ir lieliska iespēja pilnveidot savas digitālās prasmes un kompetenču loku un tas, ko novērtēju visvairāk – mācības palīdzēja iegūt svaigu skatījumu uz daudzām lietām. Tieši tāpēc vēlējos pievērsties savai sirdslietai – gides profesijai. Iegūtās zināšanas kompetentu lektoru vadībā ir primārais ieguvums, taču mācību pievienotā vērtība ir lieliskā atmosfēra, kas rada biznesa domāšanu, kontaktu un pieredzes apmaiņu ar citiem mācību dalībniekiem, kuri pārstāv dažādas nozares.

Projektu “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā” Baltijas Datoru akadēmija īsteno sadarbībā ar Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociāciju un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru.

Pateicoties sadarbībai ar reģionālajiem partneriem, apmācības var notikt visos Latvijas reģionos. Apmācībām iespējams pieteikties arī vasarā, apmeklējot mājaslapu: www.mmu.lv.

Latvijas ziņas