Vēlas aizliegt ātro kredītu līgumu noslēgšanu nakts laikā 2

Lai aizsargātu patērētāju ekonomiskās intereses un novērstu bezatbildīgas aizņemšanās sekas, vēlas aizliegt līgumu slēgšanu par ātro kredītu piešķiršanu laika posmā no plkst.23 līdz 7 rītā, paredz Ekonomikas ministrijas sagatavotie grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā.

Kā norāda Ekonomikas ministrija, patērētājus no bezatbildīgas aizņemšanās var atturēt ar diviem risinājumiem - informēt par bezatbildīgas aizņemšanās sekām, kā arī ierobežot kredītu pieejamību nakts laikā. Patērētāju informēšanas kampaņām nepieciešams papildu finansējums, kā arī ministrija šo risinājumu neuzskata par ilglaicīgu un pietiekami efektīvu, jo kampaņa var nesasniegt galveno mērķauditoriju, kurai aizņemšanās nakts laikā varētu būt aktuāla. Tāpēc labāks risinājums, kas nerada papildu fiskālo slodzi, ir aizliegums kreditēšanas līgumus noslēgt nakts laikā.

Patlaban gan vēl kreditēšanas līgumu noslēgšana nakts laikā neesot ļoti populāra, taču, analizējot Somijas pieredzi, Ekonomikas ministrija prognozē, ka šī situācija var mainīties. Arī Somijā kredītu izsniegšana nakts laikā ir aizliegta.

Komentāri 2

Latvijas ziņas