Vidzemē ALTUM atbalsta apjoms pieaudzis par 89%

Attīstības finanšu institūcija ALTUM biznesa uzsācējiem visā Latvijā šī gada pirmajos deviņos mēnešos uzņēmējdarbības uzsākšanai aizdevumus piešķīrusi vairāk nekā 8,2 miljoni eiro apmērā, kas ir lielākais apjoms pēdējo piecu gadu laikā. Salīdzinot ar 2017. gada deviņiem mēnešiem gan pēc izsniegto aizdevumu kopskaita, gan pēc piešķirtā finansējuma apjoma pieaugums ir 40%. 

Jauno uzņēmēju aktivitāte, izmantojot valsts atbalsta programmu aizdevumus, pieaugusi teju visos Latvijas reģionos. Lielākais aizdevumu skaita pieaugums šā gada 9 mēnešos fiksēts Zemgalē (+45%), savukārt liels atbalstīto biznesa projektu kopsummas pieaugums ir Vidzemē (+89%), Zemgalē (+69%) un Kurzemē (+60%), kas liecina par lielāka apjoma biznesa ideju īstenošanu. Uzņēmēju aktivitāte, izmantojot valsts atbalstu, pieaugusi arī Latgalē (aizdevumu skaits pieaudzis par 8%), vienlaikus nedaudz samazinoties kopējam piešķirtā finansējuma apjomam, kas liecina, ka jaunie uzņēmēji šajā reģionā biznesu sāk ar mazāka apjoma projektiem. Pretēja aina ir Rīgas un pierīgas reģionā, kur kopējais piešķirtā finansējuma apjoms audzis par 26%, taču projektu skaits samazinājies par 7%.

Kopumā šī gada pirmajos 9 mēnešos ir izsniegti teju 400 aizdevumi uzņēmējiem no tādām nozarēm kā ēdināšana, viesu izmitināšana un dažādi citi pakalpojumi  (34%), ražošana (28%), lauksaimniecība, mežsaimniecība un zivsaimniecība (15%), tirdzniecība (12%), būvniecība (9%) un transporta pakalpojumi (2%).

Olita Untāla, ALTUM Vidzemes reģiona vadītāja
“Uzņēmēju pieaugoša interese uzsākt biznesu un tās ievērojamais kāpums šā gada 9 mēnešos skaidrojams ar to, ka tieši šobrīd esam apstākļos, kad finanšu pieejamība jaunu ideju realizēšanai ir īpaši plaša. Vidzemē vērojams liels biznesa projektu pieaugums, kas norāda uz jauno uzņēmēju pieaugošu vēlmi vai nu paplašināt savu esošo biznesu vai arī jaunas, spožas idejas pārvērst konkurētspējīgā uzņēmējdarbībā. Vidzemē aizdevumos piešķirtā summa, salīdzinājumā ar aizvadīto gadu, ir teju dubultojusies (+89%), aizdevumu kopsummai sasniedzot gandrīz 1,8 miljonus eiro. Esam gandarīti, ka vidzemnieki izmanto ALTUM sniegto atbalstu, lai realizētu savas idejas un attīstītu savu uzņēmējdarbību tepat Latvijā.”

Viens no uzņēmējiem, kas ar ALTUM atbalstu sācis biznesu Vidzemē, ir “BIRZĪ”. Smiltenes novadā esošais uzņēmums, kas no bērza sulas ražo dažādus dzirkstošus dzērienus, ir viens no Latvijas pēdējā laika veiksmes stāstiem. “BIRZĪ” saimnieks Ervīns Labanovskis, daloties savā biznesa pieredzē, akcentē, ka, lai uzņēmums attīstītos, nepietiek ar Latvijas tirgu, tāpēc ir jāskatās tālāk un plašāk. Tāpat jaunais uzņēmējs stāsta, ka ALTUM aizdevums ir neatsverams atbalsts uzņēmuma darbības sākumā, kad pašam nav nepieciešamā nodrošinājuma. Galvenais ir noticēt sev un savai idejai. Iedvesmojies no “BIRZĪ” biznesa veiksmes stāsta šeit.

Plašāka informācija ar statistikas datiem par biznesa uzsācējiem izsniegtajiem aizdevumiem, to apmēriem visā Latvijā ir aplūkojama ALTUM sociālo tīklu kontos – Facebook, Twitter, LinkedIn.

Biznesa uzsācēji aizdevumos var saņemt līdz 150 000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem, nekustamā īpašuma iegādes, būvniecības un renovācijas projektiem - līdz 15 gadiem. Aizdevums līdz 7 tūkstošiem eiro pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas ar 10% līdzfinansējumu. Plašāka informācija par atbalstu biznesa uzsācējiem šeit.

Sākot no šā gada augusta klienti pieteikumus valsts atbalsta programmu finansējumam un tam nepieciešamos dokumentus var iesniegt tikai elektroniski. Vienlaikus klientiem ir samazināts arī iesniedzamo dokumentu skaits.

Latvijas ziņas