Vietējo mediju atbalsta programmā īstenos 38 projektus

Mediju atbalsta fonda atklātu projektu konkursā "Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma" Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) izveidotā ekspertu komisija valsts budžeta finansējumu nolēmusi piešķirt 38 labāko projektu īstenošanai, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale. Kopumā konkursā tika pieteikti 56 projekti.

Konkursa apakšprogrammā "Atbalsts reģionālajiem un vietējiem komerciālajiem masu informācijas līdzekļiem Latvijā" atbalstīti 23 drukāto mediju, četri televīziju un četri radio izstrādātie un pieteiktie projekti.

Atbalstu guvušie drukātie mediji "Saldus Zeme", "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", "Alūksnes Ziņas", "Dzirkstele", "Kursas Laiks", "Ziemeļlatvija", "Zemgales Ziņas", "Druva", "Kurzemnieks", "Vaduguns", "Ludzas Zeme", "Brīvā Daugava", "Bauskas Dzīve", "Zemgale", "Liesma", "Rēzeknes Vēstis", "Stars", "Kurzemes Vārds", "Staburags", "Auseklis", "Talsu Vēstis", "Ventas Balss" un "Ogres Vēstis Visiem".

Konkursā atbalstīti Vidzemes televīzijas, telekomunikācijas uzņēmuma "Dautkom", "TV Kurzeme" un Zemgales televīzijas projekti, kā arī radiostaciju "SWH Rock", "Skonto Vidzeme", "Skonto Kurzeme" un "Divu Krastu radio" iesniegtie projekti.

Latgalisko kultūrtelpu stiprinošās apakšprogrammā "Atbalsts sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanai medijos Latgales plānošanas reģionā" atbalstīti septiņi projekti interneta portālam "5 labas ziņas", biedrībai "Latgolys entuziastu grupa "Biļdis"", "Dautkom", "Vietējā Latgales Avīze", "Vaduguns", kā arī Kultūras iniciatīvu un realizācijas apvienībai, interneta portālam "Lakuga.lv" un to partnerorganizācijas.

Konkursa komisijas locekle un Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāja Aiga Grišāne atzina, ka desmit mediji realizēs projektus sarežģītākajā konkursa kategorijā - melu dekonstrukcija un medijpratība. "Mediju pašu spēja strādāt ar medijpratības un dezinformācijas jautājumiem ir būtisks pienesums Latvijas informatīvās vides stiprināšanā," akcentēja Grišāne, piebilstot, ka Kultūras ministrijas veiktajā medijpratības pētījumā arī iedzīvotāji norādīja, ka par medijpratības jautājumiem labprāt vairāk uzzinātu no pašiem medijiem.

Konkursa apakšprogrammā "Atbalsts reģionālajiem un vietējiem komerciālajiem masu informācijas līdzekļiem (medijiem) Latvijā" projektu iesniegumus tika aicināti pieteikt reģionālie un vietējie preses izdevumi un reģionālie un vietējie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kas veido redakcionāli neatkarīgu žurnālistikas saturu. Apakšprogrammā pieejamais finansējums ir 427 500 eiro.

Savukārt apakšprogrammā "Atbalsts sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanai medijos Latgales plānošanas reģionā" projektu iesniegumus tika aicināti pieteikt preses izdevumi, elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, interneta vietnes, kā arī neatkarīgie producenti, biedrības un nodibinājumi, kas veido redakcionāli neatkarīgu žurnālistikas saturu. Pretendentu pamata mērķauditorijai ir jāatrodas Latgales plānošanas reģiona teritorijā. Šajā apakšprogrammā pieejamais finansējums ir 142 500 eiro.

VRAA administrētās mediju atbalsta programmas mērķis ir stiprināt nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, atbalstot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, kuras uzdevumi ir stiprināt Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata Latvijas simtgadē.

Mērķprogramma "Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma" īstenota atbilstoši Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam īstenošanas plānā ietvertajiem pasākumiem, kas paredz sniegt atbalstu nekomerciāla, sabiedriski nozīmīga satura radīšanas veicināšanai medijos to vides daudzveidības nodrošināšanai.

Apakšprogrammu konkursu nolikumi pieejami VRAA tīmekļvietnē "Vraa.gov.lv".

Programma īstenota, sadarbojoties Kultūras ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Valsts reģionālās attīstības aģentūrai.

Latvijas ziņas