Visā Latvijā uzņēmumos norisināsies Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti

No šodienas līdz piektdienai aptuveni 70 uzņēmumos visā Latvijā norisināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcija "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti", aģentūru LETA informēja NVA.

Durvis savos uzņēmumos un iestādēs darba meklētājiem ar invaliditāti šogad plāno atvērt 70 darba devēji, piedāvājot 164 brīvās darba vietas tādās profesijās kā adīšanas un šūšanas iekārtu operators, adītājs, administrators, ambulatorās aprūpes ārsta palīgs, apkopējs, aprūpētājs, apsardzes dežurants, asistents personām ar invaliditāti, automehāniķis, ārstniecības iestādes pacientu reģistrators.

Tāpat brīvas darba vietas ir tādās profesijās bārmenis, būvgaldnieks, galdnieka palīgs, grāmatveža palīgs, iesaiņotājs, iestādes vadītāja palīgs, informācijas ievadīšanas operators, interešu pulciņa audzinātājs, klientu apkalpošanas operators, kokapstrādes iekārtu operators, kompozīto ražojumu montieris, kultūras pasākumu organizators.

Darba devējiem nepieciešams arī kvalitātes vadības sistēmu speciālists, leļļu meistars, lietvedis, mākslas pasākumu organizators, medicīnas māsa, metāla izstrādājumu montieris, mēbeļu galdnieks, palīgstrādnieks, parka dārznieks, pavāra palīgs, pārdošanas speciālists, projekta vadītājs, reklāmas speciālists, rūpnīcas katlu kurinātājs, saimniecības pārzinis. Uzņēmumi meklē arī sētnieku, sociālo rehabilitētāju, sporta pasākumu organizatoru, suņu un kaķu kopēju, šuvēju, transporta līdzekļu krāsotāju, transporta starpnieku, viesnīcu servisa speciālistu, viesu uzņemšanas organizatoru, virtuves darbinieku un citus darbiniekus.

Akcijas laikā uzņēmumos un iestādēs viesosies darba meklētāji ar invaliditāti, lai gūtu praktisku priekšstatu par darba procesu, tā specifiku, profesijām un brīvajām darba vietām, darba pienākumiem. NVA uzsver, ka darba devējiem tā būs iespēja atrast vajadzīgos darbiniekus, darba vidē iepazīstot darba ņēmēju ar invaliditāti profesionālās spējas.

Latvijas ziņas