Lēta gāze var dārgi maksāt 3

Pasliktinoties finansiālajai situācijai valstī un cenšoties ietaupīt, gāzes lietotāji aizvien biežāk iegādājas sadzīvē izmantojamo gāzi balonos no nelicencētiem tirgotājiem, kuri sašķidrināto naftas gāzi ieved no Krievijas un balonos pilda Latvijā. Arī Alūksnes pusē notiek šādas nelegālas darbības.

Var notiks eksplozija Nelegāli pildītajos un sadzīves lietošanai paredzētajos balonos, ko piedāvā iedzīvotājiem, tiek pildīta autogāze. Šāds balons ir aptuveni trīs latus lētāks nekā sadzīves gāzes balons. Ar autogāzi pildītu gāzes balonu izmantošana sadzīves vajadzībām ir bīstama, jo balons var sprāgt. “Nelegālajā balonu pildīšanas procesā tiek pārkāpti drošības noteikumi, bet tas apdraud gāzes lietotāju dzīvību. Nereti ir gadījumi, kad negodīgi tirgotāji balonu nepiepilda pilnu, bet no patērētāja paņem maksu kā par pilnu balonu. Balona pildīšanas procesā sašķidrināto gāzi piepilda tikai 85 procentus no balona tilpuma. Ja sašķidrinātā gāze šķidrā stāvoklī aizpildīs gāzes balonu pilnībā, temperatūrai paaugstinoties, šķidrā gāze nesaspiedīsies un spiediens turpinās palielināties, kā rezultātā ir iespējama eksplozija. Tādēļ visi sadzīves gāzes baloni ir jāuzpilda ar speciālām iekārtām, vadoties pēc gāzes svara. Turklāt pašrocīgu gāzes balonu uzpildi neatļauj likumdošana,” skaidro SIA “Latvijas propāna gāze” komercmenedžere Dace Grūbe.
Atšķir īpašās uzlīmesSIA “Latvijas propāna gāze” Alūksnes klientu apkalpošanas punkta meistars Pāvels Priedeslaipa  vērš iedzīvotāju uzmanību, ka no šā gada “Latvijas propāna gāzes” baloniem ir salātzaļas krāsas marķējuma lente, līdz šim tā bija dzeltena.  “Katram mūsu balonam ir īpaša uzlīme – nelegāli pildītajiem baloniem tādas nav. Mūsu balonus reizi desmit gados rūpīgi pārbauda. Savulaik tauta runāja, ka Kolberģī ir persona, kas tirgo nelegālo gāzi. Pededzē nevar pār robežu pārvest gāzes balonu no Krievijas, savukārt, lai to izdarītu no Igaunijas, ir skaita ierobežojumi. No šīm valstīm var ievest gāzi, vienīgi uzpildot to automašīnās un pēc tam balonos,” stāsta P.Priedeslaipa.
Apmaiņas punkts – katrā pagastā“SIA “Latvijas propāna gāze” balonu apmaiņas punkti ir katrā Alūksnes un Apes novada pagastā. Alūksnē to var izdarīt arī pie mums – Torņa ielā 9. Turklāt par brīvu nodrošinām arī diennakts izsaukumus, kas saistīti ar pie mums iegādātajiem gāzes baloniem. Gaujienā gāzi sāka tirgot kāds lietuviešu uzņēmums un lētāk nekā mēs, tādēļ bijām spiesti pazemināt cenu uz 17,10 latiem par balonu. Bet citviet mūsu baloni iegādājami par 18,50 latiem,” saka P.Priedeslaipa. “Alūksnes Ziņas” noskaidroja, ka sadzīves gāzes balonu apmaiņu Alūksnē var veikt arī degvielas uzpildes stacijā “Lukoil”, kur balona cena ir 18,50 latu, un “Virši A”, kur cena ir 17,50 latu.

Komentāri 3

Nopirku legālo balonu, aizdedzot smirdēja pēc petrolijas. Nevarēju vien māju izvēdināt. Ar ko tad labāks, par nelegālo. Nelegālajā varbūt gāzi iepilda nevis smirdīgu, nezināmu vielu maisījumu.

pirms 10 gadiem, 2010.02.16 14:11

tas būtu jauki

ja visi kontrabandisti uzsprāgtu. Kas var būt labāks par šo.

pirms 10 gadiem, 2010.02.16 14:06

Yess

Cenu pazeminam uz svara rēķina.Arī tā var dzīvot zaļi.
Lukoilā super un ilgi deg.

pirms 10 gadiem, 2010.02.16 10:48

Vietējās ziņas