Lētāka ir malkas apkure

Veclaicenes pagasta pārvaldes administratīvajā ēkā, kurā atrodas arī tautas nams un bibliotēka, tiek rekonstruēta apkures sistēma. Tas tiek darīts, lai samazinātu izdevumus, jo secināts, ka apkure ar elektrību ir pārāk dārga.

“Šobrīd tiek likts apkures katls, lai kurināt varētu ar malku. Grūti prognozēt, kā būs, taču aprēķināts, ka apkures sezonā visas ēkas apkurei pietiks ar 70 kubikmetriem malkas. Tas būs liels ietaupījums, jo par elektrību būtu jāmaksā krietni vairāk. Tiesa, cenšamies to taupīt, apkuri ar elektrību ieslēdzot tikai tad, kad tas ir nepieciešams, piemēram, ja tautas nama zālē notiek pasākums,” stāsta pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Vārtukapteine.

Pagasta pārvaldes un bibliotēkas telpās ir saglabātas krāsnis, kuras tiek kurinātas regulāri. Pēc apkures sistēmas rekonstrukcijas varēs apsildīt visas telpas, jo mūra ēkā tas ir sevišķi svarīgi. Šobrīd var tikai priecāties, ka, pārejot uz elektrisko apkuri, krāsnis netika nojauktas. Vēl pērn projektā “Kultūras kopdarba turpinājums pierobežā” starp citiem pasākumiem administratīvajai ēkai tika pievilkts elektrības kabelis jaudas palielināšanai, jo tautas nama zālē bija demontētas četras krāsnis. Taču turpmāk elektrību apkurei neizmantos. “Paredzams, ka decembra vidū apkures sistēma būs rekonstruēta. Apkures katls ir jau ielikts, tāpēc varam cerēt, ka turpmāk silts būs visu laiku. Radiatorus nevajag mainīt, bet ir jāveic tikai nelielas izmaiņas sistēmā,” skaidro I.Vārtukapteine. SIA “Jasko” strādnieki no Rīgas sola, ka jau pirms Ziemassvētkiem rekonstrukcija būs pabeigta.

Vietējās ziņas