Līdz Lielaja Talkai 100 dienas

Sākot ar šodienu, 15.janvāri sākas laika atskaite līdz lielajai Vislatvijas tīrīšanai, jo  līdz Lielajai Talkai 24. aprīlī palikušas tieši 100 dienas, tādēļ talkas organizatori aicina atzīmēt šo dienu savos jaunajos kalendāros. Lielā Talka būs simboliska dāvana Latvijai –neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienā (4.maijā aprit 20 gadi kopš LR neatkarības deklarācijas pasludināšanas).

Vita Jaunzeme informē, ka no šodienas sāk darboties arī Talkas jaunā mājaslapa  www.talkas.lv, kas kalpos kā galvenais Talkas informācijas "punkts" un kurā varēs līdzdarboties arī paši talcinieki. Tur būs ērti atrodama ne tikai visa aktuālākā informācija par Talkas norisi, bet arī iespējams iepazīties ar jau aizvadīto talku rezultātiem, sekot līdzi kalendāram un citām interesantām lietām. Drīzumā www.talkas.lv  būs pieejama interaktīva Latvijas karte, kurā ikviens talkot gribētājs varēs atrast oficiāli pieteiktās talkas vietas, kā arī maksimāli precīzi atzīmēt savu individuālo talkošanas vietu. Tāpat kartē precīzi varēs atrast  vietas, kur tiks dalīti atkritumu maisi, bet pēc pasākuma būs iespēja atzīmēt vietas, kur atstāti piepildītie maisi.  www.talkas.lv būs lasāma latviešu, krievu un angļu valodās.

Šobrīd notiek aktīvs darbs, saskaņojot organizatoriskos jautājumus ar pašvaldībām, atkritumu apsaimniekotājiem un citām iesaistītajām pusēm. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir finansējuma atrašana Talkas maisu iegādei. Šogad plānots iegādāties aptuveni miljonu maisu, lai nodrošinātu vairākus maisus katram talkas dalībniekam. 

Vietējās ziņas