Lieldienās aicinās uz zaķu maratona skrējienu

Otro gadu pēc kārtas alūksnieši aicināti uz pasākumu „Lieldienu Zaķu maratons”, ko sadarbībā ar Alūksnes pilsētas tautas namu rīko Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jauniešu klubs „The Others”.

Atceroties pagājušo gadu, kad skrējiens tika rīkots pirmo reizi, jauniešu kluba „The Others” prezidente Zane Apsīte, atzīst, ka atsaucība izrādījusies lielāka, nekā cerēts. Kopumā uz starta līnijas stājās apmēram 40 dalībnieki, kuru skaits, ņemot vērā nelabvēlīgos laika apstākļus, vērtējams atzinīgi. „Nāca pat tādi, kas nebija plānojuši piedalīties. Kad ieraudzīja, kas tur notiek, turpat sataisīja zaķa ausis un iesaistījās skrējienā,” viņa atminas. „Arī sacensību gars bija liels. Atceros, ka puiši no visa spēka cīnījās, kurš dabūs 1.vietu un pārraus lentu.”
Skrējienā iekļaus Lieldienu izdarībasLīdzīgā veidā pasākumu plānots organizēt šogad. Tautas nama pasākumu organizatore Evita Bogdanova informē, ka skrējiens notiks Lieldienu sestdienā, 3.aprīlī. Tā sākums paredzēts pulksten 11.00 pie Alūksnes pilsētas tautas nama. Distance vīsies gar Alūksnes mākslas skolai paredzēto ēku O.Vācieša ielā 2 un līdzās esošo jauniešu centru „Te – ELPA”, pa Skolas un Brūža ielām gar SEB bankas Alūksnes filiāles ēku un Bībeles muzeju, apkārt Alūksnes evaņģēliski luteriskajai baznīcai, finišējot pie tautas nama. Skrējiena laikā paredzēti vairāki kontrolpunkti ar Lieldienām raksturīgām izdarībām, taču, kādi šie pārbaudījumi būs, uzzināt varēs, tikai ierodoties uz pasākumu.
Apbalvos ātrākos un interesantākosZ.Apsīte atgādina, ka nemainīgs paliek nosacījums: ikvienam dalībniekam ierasties ar kādu zaķim raksturīgu elementu. „Vai tā būtu zaķa ļipa, ausis vai zaķa tērps, bet kādam atribūtam noteikti ir jābūt,” viņa saka. Pēc pasākuma notiks apbalvošanas ceremonija, kurā sumināti tiks trīs ātrākie skrējēji. Paredzēts pasniegt arī vairākas nominācijas, uz kurām pretendēt varēs interesantākie un atraktīvākie skrējiena dalībnieki. Ikviens būs aicināts piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī Lieldienām raksturīgās spēlēs un rotaļās. Savukārt pulksten 16.00 tautas namā notiks Alūksnes mūzikas skolas audzēkņu koncerts, kas noslēgs Lieldienu pasākumiem veltīto dienu.

Vietējās ziņas