Lieldienās - daudzveidīgi pasākumi

Alūksnes un Apes novados svētki izvērtušies tikpat krāsaini un raibi kā Lieldienu olas. Līdztekus jau ierastām aktivitātēm, kā, piemēram, olu krāsošana, ripināšana un šūpošanās, aizmirsts nebija par neparastāku tradīciju turpinājumu, ko piedāvāja Lieldienu Zaķa maratonskrējiens. Šīs Lieldienas atmiņā paliks arī ar vēl nebijušiem pasākumiem.

KRUSTA CEĻŠ ALŪKSNĒ

Pirmo reizi Lielajā piektdienā vairākas Alūksnes kristīgās draudzes apvienojās, lai dotos kopīgā Krusta ceļā. Ceļš sākās pie Alūksnes Evaņģēliski luteriskās baznīcas, vijās pa Pils ielu, Ojāra Vācieša ielu, Dārza ielu un Helēnas ielu, beidzoties pie Alūksnes Sv.Bonifācija Romas katoļu baznīcas. Krusta ceļā bija 14 apstāšanās vietas, kur notika lūgšanās, kā arī lasījumi par Jēzus Kristus ciešanām līdz krustā sišanas brīdim un viņa pēdējām dzīves stundām. Gājienā piedalījās dažu desmitu kupls dalībnieku pulciņš, starp kuriem bija gan vecāka gada gājuma cilvēki, gan jaunas ģimenes ar bērniem.

Vairāk foto

 

ZUPAS VIRTUVE SVĒTKU LAIKĀ

Neatkāpjoties no noteiktā darba laika, Alūksnes zupas virtuve darbojās arī svētku laikā. Pēdējā tās darbības reizē izsniegtas vairāk kā 300 porcijas, kur, līdztekus zupai, maizei un bulciņām, apmeklētāji papildus saņēma pa vienai brūni krāsotai oliņai. Zupas virtuves darba grupas vadītāja Marina Ramane atklāj, ka šī iniciatīva nākusi no zupas virtuves koordinatores Nadeždas Hercogas puses. Viņa atradusi sponsoru, kurš ziedojis nepieciešamo olu skaitu, savukārt rūpes par to nokrāsošanu uzņēmušās SIA „Alta S" darbinieces. Pirmssvētku zupas virtuve izmantota arī, lai pateiktu paldies brīvprātīgajiem, ar kuru palīdzību tiek nodrošināta zupas virtuves darbība.

Vairāk foto

 

LIELDIENU TIRDZŅŠ APĒ

Apē sestdien pirmo reizi organizēja Lieldienu tirdziņu, kur dažādus labumus – žāvētas zivis un gaļu, pašu ceptas kūkas, medu, dzērvenes, maizi, krāšņus Lieldienu apsveikumus un citas vērtīgas lietas piedāvāja tirgotāji gan no Apes novada, gan citiem novadiem.

Vairāk foto

 

LIELDIENU ZAĶA MARATONSKRĒJIENS

Jau otro gadu pēc kārtas Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jauniešu klubs "The Others" sadarbībā ar Alūksnes pilsētas Tautas namu rīkoja Lieldienu Zaķa maratonskrējēju. Lai gan dalībnieku nebija daudz, tas nemazināja "zaķu" sportisko azartu, ko vairoja kuplais līdzjutēju pulciņš - vecāki, vecvecāki un draugi. Pēc sacensībām notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā pie balvām tika gan skrējiena ātrākie dalībnieki, gan dažādu nomināciju ieguvēji. Par garāko ausu īpašnieci tika atzīta Samanta Ribule, nomināciju par radošāko pieeju zaķa elementu veidošanā saņēma Madara Grigore, par smaidīgāko dalībnieku kļuva Rūdolfs Bērziņš, savukārt balvu kā mazākais sacensību dalībnieks saņēma Elza Jaunzema. Ātrākā skrējēja titulu šoreiz saņēma Edgars Balabkins, kurš pirmais šķērsoja finiša taisni. Viņš arī saņēma ceļojošo lenti, ko varēs paturēt līdz nākamā gada skrējienam.

Vairāk foto

 

DIŽĀKAIS MĀLUPIETIS

Mālupē sestdien bija iemaldījusies Zaķu mamma (Daiga Bētere) un suns Duksis (Aivars Millers), lai meklētu dižāko mālupieti olu ripināšanā, šūpošanās mākā, veiklībā un citās Lieldienu izdarībās. Pasākuma noslēgumā viņi secināja – visi ir diži mālupieši, jo prot gan skanīgi dziedāt un raiti dejot, gan ir veikli dažādās atrakcijās.

Vietējās ziņas