Lieldienas ir lielākie svētki

Lieldienas olu ražošanas un realizācijas uzņēmumā SIA “Vistako” ir lielākie svētki, bet pirms tām ir arī karstākais darba laiks. Šogad pieprasījums pēc olām ir audzis gandrīz uz pusi. Diemžēl to pilnībā apmierināt nevar. 

Nevar apmierināt pieprasījumu“Olas ir ļoti pieprasītas ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Tās ir lēta, turklāt pilnvērtīga pārtika. Tā saucamajos treknajos gados daudz pirka jau gatavu pārtiku, bet tagad iegādājas galvenokārt svaigus produktus. No olām var pagatavot daudz ko, kā arī tās izmantot kopā ar citiem produktiem dažādos ēdienos, tāpēc pieprasījums palielinās,” secina uzņēmuma direktore Benita Bukaldere. Tieši šobrīd vienā cehā ir beidzies dēšanas cikls, bet jauns sāksies tikai pēc Lieldienām. Direktore domā, ka vasaras mēnešos situācija izlīdzināsies un nebūs lielu pārtraukumu starp dēšanas cikliem. Vistas tiek turētas un dēj tikai vienu ciklu, tas ir, 12 mēnešus. Tad vistas tiek pārdotas dzīvas vai gaļā, bet to vietā nāk jaunas. Jo jaunāka vista, jo vairāk olu, tāpēc tās tiek turētas tikai vienu dēšanas ciklu. 
Ir stabils olu noieta tirgusSIA “Vistako” olu noieta tirgus ir gan turpat uzņēmuma kioskā, kura durvis šajās dienās pircēji ver bieži, gan apkārtējo novadu, Valmieras un Rīgas veikalos. “Pastāvīgie klienti ir mums uzticīgi. Šajā ziņā nekas nemainās. Tikko tika slēgts veikals “Elvi” Alūksnē, bet tā vietā ir “Saule”, kur tāpat varēs iegādāties “Vistako” olas. Tā tas ir visu laiku. Daži uzņēmumi pārtrauc darbu, bet to vietā rodas citi,” secina B.Bukaldere. Ikdienā pircēji iecienījuši brūnās olas, kādas  ražo “Vistako”. B.Bukaldere uzsver, ka brūnās olas var tikpat labi nokrāsot ne tikai sīpolu mizās, bet arī košās krāsās. Kā katrās Lieldienās, arī šogad uzņēmumā tiek krāsotas olas un veidoti dekori telpās, lai patīkami būtu gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Kolektīvs ir uzņēmuma lepnumsPar visu, kas ir izdarīts, B.Bukaldere slavē savu kolektīvu. Viņa nesūdzas par krīzes radītajām problēmām, jo ir pierasts pārvarēt grūtības. “Mūsu 28 darbinieki ir uzņēmuma lielākā vērtība. Darbs olu ražošanā nav viegls, bet cilvēki strādā godīgi un pašaizliedzīgi. Dzīve ir pierādījusi, ka ir tikai tas, ko paši spējam izdarīt,” uzsver B.Bukaldere.  Viņa atzīst, ka uzņēmumā nekad nav bijuši treknie gadi, tāpēc tagad situācija būtiski nemainās. Kā būs turpmāk, ir grūti prognozēt. “Ja nevarēsim piesaistīt līdzekļus, tad nākamais varētu būt pēdējais gads SIA “Vistako”. Eiropas Savienības direktīvas nosaka, ka ir jābūt jaunām iekārtām vistu turēšanai. Vajag pusmiljonu latu, lai tās varētu nomainīt,” norāda B.Bukaldere. Tālāka perspektīva ir neskaidra, jo izmaiņas var būt ne tikai prasībās olu ražošanai un tirdzniecībai, bet arī nodokļu politikā.

Vietējās ziņas