Liepnā vēlas būvēt jaunu baznīcu 6

Liepnas Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudze iecerējusi jaunas baznīcas būvniecību, tādēļ vērsusies Alūksnes novada domē ar iesniegumu par zemesgabalu jaunās baznīcas celtniecībai.

Šis jautājums tika izskatīts pašvaldības tautsaimniecības komitejas jūlija sēdē. Pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite norāda, ka jau aprīlī pašvaldībā saņemta vēstule no Liepnas draudzes. Tajā izklāstīta iecere par jaunas baznīcas būvniecību, tādēļ pašvaldību lūdz ierādīt zemesgabalu.

"Zemesgabals, kur iecerēta baznīcas būvniecība blakus kapsētai, pieder pašvaldībai. Plānošanas un attīstības nodaļas darbinieki apsekoja situāciju dabā, kā rezultātā radās divi iespējamie risinājumi: draudze zemesgabalu nomā no pašvaldības vai atsavināšanas kārtībā atpērk noteiktu atdalīto zemesgabalu. Pašvaldība šos priekšlikumus nosūtīja draudzei, un šobrīd no tās esam saņēmuši jaunu iesniegumu, ko šoreiz parakstījis Aglonas diacēzes bīskaps. Arī šajā iesniegumā lūgts piešķirt zemi baznīcas būvniecībai, bet nav precizēts veids," stāsta A.Prižavoite.

Deputāts Laimonis Sīpols atgādināja - zemes reformas laikā Liepnas pagasta padome esot piedāvājusi reliģiskajām organizācijām pārņemt kapsētas Liepnā, bet saņēma atteikumu.

"Toreiz Liepnas katoļu draudze paņēma nelielu zemesgabalu atbilstoši tābrīža vajadzībām. Tagad radusies vajadzība pēc lielāka zemesgabala, lai būvētu baznīcu. Šobrīd vieta, kur ir vecās baznīcas drupas, ir ļoti nesakopta, aizaugusi, jo baznīca nodegusi kara laikā," informēja L.Sīpols.

Tautsaimniecības komitejas deputāti pauda atbalstu jaunas baznīcas būvniecībai, bet vienojās līdz jūlija domes sēdei draudzē precizēt, kādā veidā tā ir gatava vēlamo zemesgabalu iegūt.

Komentāri 6

ticīgais

Vispirms aizej Liepnā uz dievkalpojumu katoļu baznīcā un pie Korņeševska uz grēksūdzi, tad redzēsi, ka arī tu būsi par baznīcas celtniecību. Kas tic Dievam, tam viss dzīvē vēršas uz labo pusi. Baznīcām, kur grēki jāizsūdz,-nevajag naudu žēlot! Grēkotāju un cilvēku ar netīru sirdsapziņu ir daudz, un vajag vērsties biežāk pie Dieva, ne tikai, kad ir kapussvētki , Lieldienas, Ziemassvētki. Baznīcas ir nepieciešamas. Liepnā vajag baznīcu atbilstošu šai kultūrvēsturiskai videi.

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 11:33

īgņa

Liepnā katoļiem ir maziņa baznīca. Atceros, kā bērnībā gājām uz šo mazo necilo koka ēku uz dievkalpojumu, bet iekšā gan ir skaisti, es domāju katoļu Liepnā ir daudz, nav jau slikta ideja, bet vai tiešām būs tik daudz to gājēju. Varbūt labāk ieguldīt Viļakas baznīcas rekonstrukcijā, jo liela daļa brauca uz turieni pa svētdienām, arī Alūksnē ir labs jauns dievnams.Bet uz vietas jau labāk redzēt, kas un kā.
Bet par derevņu ir grēks Liepnu saukt! Tā ir ļoti skaista vieta pierobežā, ja Jūs eiropisti nesa***u visu valsti Liepna vēl šodien būtu ziedā ,kā '80 gados, skumji!

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 21:37

liepna - tā nu gan ir pēdējā ģerevņa, domā ka ir latvijas centrs, pamuļķi

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 23:20

ticīgais

A cik ta to tantuku ir ,kas iet uz Dievkalpojumu?
Pilnīgs sviests Liepnā jaunu baznīcu...... Laikam Vatikānā ir korupcija notikusi ,vajag steigšus Jutu lietā iesaistīt.
Liepna gan ir īpaša vieta MULTIHALLE ,trīs baznīcas,četri kapi un vēl lērums citu ticību....
Te laikam šiem iniciatoriem pat Greivule nepalīdzēs!

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 21:33

Vietējās ziņas