Likvidēs teritoriālo komiteju 15

Alūksnes novada domē būs par vienu komiteju mazāk, jo teritoriālās komitejas izveidošana nav attaisnojusies – tai ir šaurs skatāmo jautājumu loks, turklāt tāpat pēc tam šie jautājumi tiek virzīti izskatīšanai citās komitejās un dublējas.

Teritoriālās komitejas vadītājs Jānis Nīkrencis uzskata, ka domē nav sistēmas, kādus izskatāmos jautājumus uz kuru komiteju novirzīt. “Izskatot novada domes nolikumu par komitejām, secināju, ka nepieciešama komiteju apvienošana. Skatāmo jautājumu loks, manuprāt, visvairāk pārklājas ar kultūras, izglītības un sporta komiteju, tādēļ tās varētu apvienot, bet skaitlisko sastāvu komitejā palielināt līdz septiņiem deputātiem. Nevajag mākslīgi uzturēt veidojumu, kā paveikto pēc tam apšauba citu komiteju deputāti,” saka J.Nīkrencis.

Deputāte Elita Laiva uzsver – jau pērn viņa novada domē vērsusies ar iesniegumu par teritoriālās komitejas likvidēšanu, bet ierosinājumu neatbalstīja. Pēc tam domei nosūtīts vēl viens iesniegums, ko parakstīja jau vairāki cilvēki, ar ierosinājumu apvienot teritoriālo un tautsaimniecības komiteju. “Teritoriālajai komitejai ir ļoti šaurs skatāmo jautājumu loks – tos var izskatīt arī citās nozaru komitejās,” domā E.Laiva. Deputāts Andis Zariņš uzskata, ka palielināt locekļu skaitu līdz septiņi būtu lietderīgi, lai komplicētāk izlemtu skatāmos jautājumus, nevis pārvirzītu no vienas komitejas uz citu, kā pašlaik tas nereti notiek.

Deputāts Ainars Melders secina – pašvaldību darbu un kārtību regulē daudzi Ministru kabineta noteikumi, un pašvaldības spēkos nav to mainīt, lai arī reizēm tie ir absurdi. Viņš starp teritoriālās komitejas paveikto min pagastu pārvalžu reorganizāciju, pieļaujot, ka nākotnē pagastu pārvaldes no iestādēm tiks pārveidotas par pakalpojumu centriem, tostarp šāds centrs būs arī Alūksnes pilsētā. “Tagad daudzus jautājumus muļļājam no vienas komitejas uz otru, bet domes darbiniecēm ir fiziski grūti sagatavot komiteju un domes sēdes materiālus. Saeimā ir izveidotas 16 komitejas – mēs kā priekšzīmīgi pionieri ejam uz samazinājumu,” saka A.Melders. Deputāti vienojās, ka līdz novembra domes sēdei pārējās komitejās diskutēs, ar ko lietderīgāk būtu apvienot teritoriālo komiteju, lai domes sēdē varētu pieņemt attiecīgu lēmumu.

Komentāri 15

zinai

Bet Nīkrencim ir deputātu vairākuma atbalsts, kāda Sandrai Zeltiņai nav!
Un pats galvenais un izškirošais ir tas, ka S. Zeltiņas darbība kaut kā neapmierina galveno un svarīgāko deputātu, tādēl ir jāieliek vietā paklausīgais Nīkrencis.
Tas, ka novada sabiedrība domā citādāk nekā domes koalīcija, deputātu vairākumu neinteresē, viņiem tas viss, kā teica viens pazīstams igaunis, - pie tirsas!

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 19:37

zina

Nav salīdzināmas personības - Sandra Zeltiņa savā pagastā ir cienīta un mīlēta, korekta un iecietīga kundze, ar pieredzi pašvaldību darbā. Nīkrencis pakalpos "da jebkam", lai tiikai pakāptos iedomātajos augstumos !

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 15:25

Nīkrenci pie biezākas siles.....CIETI, kā te reklamējās daži..

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 09:29

Man nav nav ne jausmas, ka ir tas Nīkrancis, bet ir čujs - būs gana labs, gan jau tāpat viņam saimnieki pateiks ko darīt! Es par Nīkranci un viņa komandu! Un galvenais - viņš ir no Saskaņas, kam ir līgums ar paša Putina partiju, tad tak Kremlis palīdzēs mums sakārtot izglītību un kuļturu. Liksam tik iekšā!

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 17:44

Nīkrencis Izglītības, kultūras, sporta komitejas vadībā būs īstais vīrs. Būs kārtība, a tā neklausa Melderi un Adleri šitie kulturņiki!

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 16:15

oinikranci

Nīkranci, atkal tava kļūda?
Teritoriālā komiteja apvienoja pārvaldes - tagad visi saprot, ka tā ir liela kļūda.Kad likvidēsi komiteju, visi gali būs ūdenī un ne no viena par šo kļūdu nebūs jāprasa atbildība.Baidies sirdsapziņas!

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 15:10

Doma

Nīkrencis varētu būt labs apvienotās komitejas vadītājs. Izglītība tam atbilst. Būs profesionālis savā vietā!

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 14:46

ak

VIŅŠ jau sen to bija pelnījis...varbūt biežāk intervēs un lasīsim domu pērles....
Ak Alūksne, ak Alūksne..kādēļ mums tādi šitie "gudrīši"??

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 13:52

Teritoriālo komiteju var apvienot tikai ar Izglītības, kultūras, sporta komiteju. Tad par komitejas vadītāju kļūs Sandras Zeltiņas vietā Pats Nīkrencis! Un tad būs!

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 13:16

Vietējās ziņas