Līmenis atbilst 16

Alūksnes novada tautsaimniecības komitejas sēdē pagājušajā nedēļā diskutēja par ūdens līmeni Alūksnes ezerā, norādot - pašlaik tas atbilst normai un noteiktajām atzīmēm, lai gan iedzīvotāji sūdzas par applūstošiem pagrabiem un laivu novietņu bojāšanu.

Atšķiras par 10 centimetriem
Komitejas vadītājs Dzintars Adlers uzsver, ka pašlaik pēc atzīmēm ūdens līmenis Alūksnes ezerā ir zems, bet dabā izskatās ļoti augsts. Alūksnes ezerā ūdens līmeņa atzīmes ir tacī un pie Pilssalas tilta.
Pašvaldības aģentūras „Alja” direktors Māris Lietuvietis atzīst - neesot atradis nevienu dokumentu, kur būtu atrunāta atzīmju uzkrāsošana pie tilta, jo tās par 10 centimetriem atšķiras no tacī esošās atzīmes. “Tiek pieļauts, ka ir sasvērto trauku sistēma un tādēļ uz tilta atzīme ir augstāka nekā tacī.  Pašlaik pat esmu rīkojies neatbilstoši ekspluatācijas noteikumiem, turot ūdens līmeni zemāku par 5 līdz 10 centimetriem,” saka M.Lietuvietis.

Pašvaldības jurists Arturs Upīts uzsver, ka pie tača ūdens līmeņa atzīmes nav mainījušās ilgāku laiku, savukārt pie tilta tas ir iespējams, jo pirms trim gadiem veica remontu. Deputāts Ainars Melders atzīst: kad tacī pazemina ūdens līmeni, tad Alūksnes upīte ir gandrīz sausa, bet iekšezerā ūdens līmenis tāpat nekrītas un laivu novietnes atrodas ūdenī. A.Upīts piebilst – laivu novietnes vienmēr ir bijušas ūdenī, turklāt tās arī dabiski grimstot. Komitejā izskanēja versija, ka Alūksnes ezerā vajadzētu veikt jaunus mērījumus, nosakot atzīmes atkārtoti. Dz.Adlers pauž – lai detalizēti noskaidrotu situāciju, varbūt vajagot izzināt iedzīvotāju viedokli. Bet deputāts Verners Kalējs iesaka pārbaudīt pilsētas ūdensvada trases, kur, iespējams, ir bojājumi un tādēļ applūst pagrabi, turklāt ne visos pagrabos ir hidroizolācija.

Novērsīs patvaļu Lūkumietī
Diskutējot par ūdens līmeņa svārstībām, tiek piesaukts arī Lūkumieša ezers Mārkalnē – par tur notiekošo patvaļu ūdens līmeņa regulēšanā „Alūksnes Ziņās” jau rakstījām. Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova skaidro – top slūžu remonta tāme, lai nekavējoties uzsāktu darbus. „Par to atbildīga ir Mārkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Inta Ņikitina. Jau šoruden patvaļa tiks novērsta – slūžas saremontēs, mērīs ūdens līmeni, pieliks vāku un kārtīgu slēdzeni. Viena atslēga glabāsies Mārkalnes pagastā, otra – pie mednieku kluba „Silamala”, kam pie Lūkumieša ir medību platības. Priekšdienās tiks atrisināts arī jautājums par ezera apsaimniekošanu – šajā jautājumā pagasts sadarbosies ar klubu „Silamala”,” saka J.Čugunova. M.Lietuvietis norāda – Lūkumietī atzīme būs 1,75 metri, kā to paredz 1976.gada projekts. „Pēc tam jau vizuāli varēs redzēt, vai līmenis ir par augstu vai zemu, un regulēt to,” saka M.Lietuvietis.

Komentāri 16

anna

Padomāsim kopīgi - kuram ir mīļvārdiņš "burīt" ??? Nu , sapratām, kas raksta Kalēja aizstāvības runu?

pirms 10 gadiem, 2010.09.16 01:00

kl

vai tik lukimieša ezerā paši mednieki slūžas izjauca, tagad paši par apsaimniekotājiem .....

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 19:23

eh

Nekas nav jāmēra, pie tača ir viss samērīts un uzkrāsotas atzīmes. Pāļi...

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 15:40

kad tad būs Klēja ierosinātais kino atvērts ? :D

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 11:48

Tas jau nav svarīgi, kurš izceļas ar prātu, un kurš nē, bet svarīgi tas, lai kopīgi nonāktu pie kāda risinājuma. redzu, ka daudzas lietas ir sākušas "kustēties", un tas pateicoties tādiem apzinīgiem deputātiem, kas tieši vēlas kaut ko panākt. Nav ko tagad burīt par to, ko Kalējs teicis, viņš ir viens no reālajiem cilvēkiem, bet ir tādi, kas tiešām muļķīgas lietas runā, bet neviens neko neaizrāda! Kam personīgie rēķini kārtojami, tie burī kur nevajag! :P

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 08:01

J.S.

Starp citu-deputāts Melders-neveic rūpniecisko zveju Alūksnes ezerā!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 22:17

Vai tad Kalējs vispār ar prātu kādreiz izcēlies, kauns, labāk muti būtu ciet turējis.vienmēr viņš ir kā zutis, ne pašm ne sašam.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 20:54

Pirmie divi kometāri debīli, prasās pēc ķieģeļa, bet trešais ir ar gudru ziņu. Vsm kāds vēlas kaut ko palīdzēt izzināt.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 19:55

evita

Ja vienus kartigus sasvertos traukus esam ievelejusi.Man puika darzina ari sita spriedele.Laikam jau cilveki nesaprot,ja esi veiksmigs un zinoss viena joma tas nenozime kad tu zini visu.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 19:54

centis

Ja Verni ari laivubudas applust no dzerama udens trubam.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 19:50

vils

Ne viss Kalējam jāsaprot,Jerums aizvelcies līdz glābējiem un (puikam)Lietuvietim apskaidro kā jāveic mērījumi.Un lūgums dari ātri,jūtu ka tiek nelietderīgi tērēta mūsu naudiņa....

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 18:59

Deputāts Kalējs izcēlies ar galīgu nezināšanu par savu pilsētu un dumju spriedelēšanu. Kauns!!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 12:05

Jerums

Vai tikai pagrabi neapplūst pēc stiprām un ilgstošām lietusgāzēm un atkušņiem pavasarī? Gruntsūdens līmenis ceļas, un, tā kā pagrabiem nav veikta hidroizolācija un nav ierīkotas drenāžas sistēmas, ūdens, loģiski tajos ieplūst. ezerā kā atklātā ūdenstilpē nevar pastāvēt nekāda "sasvērto trauku sistēma"- vispār hidraulikā nav tāda termina. ir savienoto trauku princips.
Acīmredzot, atzīmes uz pilssalas tilta uzkrāsotas, veicot neprecīzus mērījumus. cik tā darba? vajag sertificētu mērniecības firmu, lai uztaisa ģeodēzisko gājienu no tuvākā poligonometrijas punka, un viss būs skaidrs ;) tagad tak ir tādi mērniecības aparāti, precizitāti uz milimetra var dabūt.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 11:43

Vietējās ziņas