LLU absolvente no Alūksnes novada studijas beidz ar izcilību 17

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātes absolvente Kate Veismane no Alūksnes novada studijas beigusi ar izcilības jeb „sarkano diplomu”. Par to informē LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centra pārstāve Ilvija Gaidukoviča.

Kate Veismane pabeigusi LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studiju programmu „Pārtikas produktu tehnoloģija” un ieguvusi kvalifikāciju „inženieris pārtikas un dzērienu tehnoloģijā”.

„No savas pieredzes varu teikt, ka es ar to lepojos visu mūžu! Un es ceru, ka arī šī gada izcilnieces savu diplomu turēs augstā vērtē, neaizmirsīs savu universitāti un turpinās studijas LLU maģistrantūrā un doktorantūrā,” par absolventes augstajiem sasniegumiem studijās priecājas arī jaunievēlētā LLU rektore profesore Irina Pilvere, kura arī studijas savulaik beigusi ar izcilības diplomu.

Rektore uzskata, ka „sarkanais diploms” ir pierādījums jauniešu augstajām darba spējām, izkoptajai atbildības sajūtai un nopietnajai attieksmei pret saviem pienākumiem, kas tālāk parādīsies arī darba gaitās. Viņa ir pārliecināta, ka šis diploms apliecina ļoti lielu apņēmību, mērķtiecību, kompetenci, darba spējas un disciplīnu, un to prot novērtēt arī darba devēji, jo kopumā izcilības diploms ir liels retums.

LLU izcilības diplomu pasniedz absolventiem, kuriem studiju laikā vismaz 75 procenti no atzīmēm bijušas 9 vai 10, un nav vērtējumu, kas zemāki par 7 ballēm. Tāpat diploma pretendentam valsts eksāmeni vai studiju noslēguma darbi jāaizstāv ar 9 vai 10 ballēm. Kopš 1999.gada izcilības diplomu saņēmuši 56 LLU absolventi.

Komentāri 17

zero

Malacis, Kate !
Tādu diplomu iegūstot nebūs jānīkst bez darba!

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 16:39

kakaduu

Hmm nu šogad augstskolu neviens vien Alūksnietis beidzis ar sarkano diplomu...

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 17:29

akakuud

Padalies ar konkrētu informāciju, jo tās ir labās ziņas! Lai tas mūs uzmundrina! Lai varam priecāties par talantīgiem, spējīgiem jauniešiem? Varbūt Andis Jargāns ir to vidū! ĻOTI talantīgs puisis!!!

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 18:53

akakuud

Lūdzu, ja tev ir informācija, nosauc mūsu novada lieliskos jauniešus vārdā! Vai Andis ir to vidū?

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 14:23

Labs Darbs

Pamatskolas, vidusskolas un augstskolas atzīmēm ir ļoti maza nozīme. Mūsdienās, kad informācija ir tik neiedomājami viegli pieejama, par jebkuru iespējamo tēmu, augstākā izglītība ir triviāla. Iesaku visiem vidusskolas absolventiem pēc 12. klases izlaiduma sākt strādāt un paralēli mācīties to, kas viņiem interesē pašmācības ceļā. Netērējiet naudu tam, lai "pasniedzējs" Jums izskaidro 12 lekciju garumā vienas grāmatas saturu un tad par to paprasa 400 eiro.

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 19:09

Katram savs

Domas dalās, protams, Ir jaunieši kas strādā un sekmīgi mācās budžeta vietās un studē, dzīvo, veido karjeru patstāvīgi. Katrs izvēlās ko izvēlās.

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 19:41

Labam darbam

Muļķības!
Labai izglītībai ir milzīga nozīme!
Gribu redzēt, kur tie , (starp citu, ģimnāzijas ) beidzēji varētu sākt strādāt!!!!
Var būt,vidusskolas beidzējiem izredzes nav tik spožas?
Mūsējie,pēc pareizajām augstskolām, kurās ir tiešām nopietni jāmācās , ar labi atalgotu darbu ir nodrošināti!!!
Cita lieta ir ar tām "viltus augstskolām" , bet jaunieši paši jau visu lieliski saprot!
Tie,kuri ir gatavi "rukāt " , stājās "smagajās " augstskolās,tie ,kuriem diploms tikai vecākiem un prestižam, tie laiž pa tām vieglajām!!!

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 20:44

Mr_Laukuvecis

Nu, nu... Droši vien, ka no interneta var iemācīties spēlēt klavieres, kā tai apnicīgajā reklāmā. Bet sastapties ar pašmācības ceļā tapušu ķirurgu vai arhitektu nudien negribētu.

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 21:10

Labs Darbs

Mr_Laukuveci, jautājums Tev. Tavuprāt cilvēks, kurš ir izmācijies kādā augstskolā un ieguvis augstāko izglītību ir uzticamāka persona nekā cilvēks kurš ir izveidojis savas prasmes ar sevis paša galvu un rokām, un tūkstošiem ieguldītām darba stundām? Un ja vari, tad pamēģini atcerēties pēdējo reizi, kad biji pie ārsta uz kādiem testiem, procedūrām vai operācijām un cik daudz no viņiem tu uztaisīji "background check", lai uzzinātu, kur viņš ir mācījies, vai arī tu vienkārši ieraudzīji ārsta vārdu pie poliklīnikas durvīm, iegāji iekšā un uzticējies viņam jo viņam ir balts halāts mugurā?

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 23:52

Labs Darbs

Kā arī klavieres tik tiešām var iemācīties spēlējot arī mācoties no internetā redzamiem pamācošiem video. Ja cilvēkam ir degsme, kaut ko izdarīt, viņš var izdarīt jebko. Tikai mūsu kultūrā ir iekārtots tā, ka lai sasniegtu savus mērķus Tev no jāiestājas skolā, kurās "pasniedzēji" ir cilvēki, kas nav spējuši sasniegt panākumus savā lauciņā, bet nez kādēļ šis cilvēks labāk zina, kā būt izcilam. Ar to vēlējos pateikt, ja cilvēks būtu izcils uzņēmējs, vai viņš veltītu savu dzīvi vadot uzņēmumus vai vadot lekcijas par uzņēmējdarbību? Sanāk īstenībā ironiski - cilvēks kas nespēj strādāt savā lauciņā, māca citiem kā strādāt savā lauciņā. Vēlu veiksmi pirmkursniekiem! :)

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 00:05

krokusiņš

Prieks par Kati !Alūksnieši to spēj! Arī par Andi prieks!

pirms 6 gadiem, 2014.06.20 21:02

vietsēdis

Sarkanais diploms tas ir iespaidīgi, tomēr es būtu daudz priecīgāks par kādiem 10 vietējiem kadriem augstskolu beidzējiem dažādās specialitātēs ar vienkārši normālām sekmēm, kas atgrieztos un darītu kaut ko savas dzimtās puses labā. Ko viņiem darīt un kur strādāt Alūksnē-tas ir cits jautājums... un tomēr žēl ka gudrās galvas aizplūst...

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 00:00

viedais cilvēks

Es gan domāju, ka ne jau diplomam ir nozīme (kaut vai sarkanais vai apzeltītais), bet gan cilvēka gribas spēkam, mērķtiecībai un apņēmībai dzīvē ko sasniegt, bieži vien pierādīts, ka dzīvē daudz augstāk ''izsitas'' tādi skolnieki, kuri skolas laikos nav bijuši tie gudrākie, spējīgākie vai apzinīgākie un paklausīgākie! Jo šajos skolēnos mīt, daudz lielāka drosme, nekā izcilajos ''papīra urbējos'' vai zīmuļu grauzējos, šie ''izcilnieki'' ir izcili un apņēmīgi uz paīra, bet vai dzīvē?!

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 08:47

***

Liels prieks par Kati, kura jau ģimnāzijā izcēlās gan ar spējām, gan cītīgu darbu. Mūsdienās nav tik vienkārši iegūt izcilības diplomu.Lai veicas arī turpmāk.

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 15:17

klass

Diemžēl aitu bars gūst pieredzi Klondaikā malkojot alkoholu un velkot "zaļo"
Malači gan Kate, gan visi līdzīgie... ka neskatoties uz šodienas bardaku jauniešu vidū, spēj cīnīties un gūt panākumus, no šādiem var iznākt labi speciālisti

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 16:15

Leons

Kā es piekrītu ,,labam darbam" komentāram! Nekad nevar likt uz ,,viena plaukta" tos, kuri ieguvuši izglītību, mācoties 40 stundas nedēļā, ar to ,,izglītību" ko iegūst apmeklējot, tā saucamo augstskolu 1x nedēļā.

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 20:29

ssalk

Izglītībai pamati ir nepieciešami.Lai pamatskola, visusskola un augstskola, vai profesionālā skola!! Pamats!! Un ciktāl tiktāl tālāk ir atkarīgs no katra paša.

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 20:44

Vietējās ziņas