Lombarda pakalpojumi ir ļoti pieprasīti 7

Uz lombardu - pēc naudas skolai, medicīnai, biļetei uz ārvalstīm

Pēdējās dienās Alūksnes uzņēmumā "Lombards aizdevums" arvien vairāk starp klientiem ir bērnu vecāki, kuriem jāsagatavo atvases skolai - līdzekļu trūkums liek ieķīlāt preces, zeltlietas un meklēt palīdzību lombardā.

SIA "Lombards aizdevums" valdes priekšsēdētājs Aivars Gelbrots norāda - lombarda saimniekam jābūt arī kā psihologam, jo, nākot ieķīlāt preci, cilvēki parasti izstāsta, kādam mērķim nauda vajadzīga. A.Gelbrotam ir jau 12 gadu pieredze darbā lombardā. Savulaik viņš bija akciju sabiedrības "Lombards Moda" Alūksnes filiāles vadītājs, vēlāk - Vidzemes reģiona vadītājs, bet nu jau vairāk nekā gadu saimnieko savā uzņēmumā SIA "Lombards aizdevums" pilsētas centrā. Latvijā tā nav reta prakse, ka profesionāli darbinieki pēc tam izvēlas veidot savus uzņēmumus.

A.Gelbrots uzsver - lai arī pašlaik Alūksnē ir četri lombardi, starp tiem ir koleģiālas attiecības un visiem darba pietiek, jo lombardu pakalpojumi pašlaik ir ļoti pieprasīti.

Biežākie klienti - sievietes

"Katra klienta ir žēl, bet man kā lombarda īpašniekam ir uzdevums cilvēkam palīdzēt, atrast kompromisu starp klienta vēlmēm un iespējām. Iemesli ir dažādi, kādēļ cilvēkiem vajag skaidru naudu - piemēram, banka neizsniedz aizdevumu, darba devēji kavējas ar algas izmaksu, bet cilvēkam vajag laikus veikt kārtējos maksājumus, pensionārei pietrūkst līdzekļu, lai sagaidītu nākamo pensiju. Pašlaik bieži klienti ir vecāki, kuriem vajag naudu, lai sagatavotu bērnus skolai. Bieži lombardā gūst naudu, lai nopirktu biļeti lidojumam uz ārvalstīm, kur pēkšņi atbrīvojusies kāda darba vieta, jo mūsu lombardā cilvēks naudu var saņemt piecu minūšu laikā. Ieķīlā preces, lai gūtu naudu automašīnas remontam, kas salūzusi, pretējā gadījumā pazaudēs darbu, jo nevarēs turp nokļūt. Ņem aizdevumus medicīnas pakalpojumu apmaksai, bērēm, kāzām un neparedzētiem gadījumiem. Lielas naudas summas cilvēki parasti aizņemas, lai aizbrauktu uz ārvalstīm, jo apzinās, ka īsā laikā varēs atmaksāt," stāsta A.Gelbrots. Viņš novērojis, ka sievietes ir biežākas lombarda klientes nekā vīrieši, jo parasti viņas pārvalda ģimenes budžetu.

(Vairāk lasiet 27.augusta "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 7

#

Ejiet ar līkumu šim lombardam,ja vien iespējams.

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 17:31

medaļa

jā, īpaši jau ar ordeņiem un medaļām ir ko afišēt fotogrāfijā šo bezizeju, kurā ir Latvijas cilvēki, ja jau pašu dārgāko nes uz lombardu-tad bezizeja ir tik saredzama, ka vajadzētu jau nu sākt iedomāties valdības vīriem ne tikai par saviem raušiem un frizūrām, un kladzināšanu par treknajiem gadiem /pašiem vien bija tie treknie gadi! kuram parastam cilvēkam ir bijuši treknie gadi??? kuram zemniekam?/, bet arī par tautu,taču šajā iztirgotajā valstī diezin vai tas ir iespējams.

pirms 10 gadiem, 2010.08.27 15:06

no

kuces jus melojat un tikai seksu gribat ja nu brauciet uz rigu

pirms 6 gadiem, 2014.12.28 10:59

Vietējās ziņas