Mācās dažādas paaudzes

Ar brīnišķīgu pasākumu vakar Malienas pamatskolā atklāja Bērnu un ģimenes atbalsta centru, kas jau vairākas nedēļas ir atvērts ikvienam pagasta iedzīvotājam un bērniem.

Tā bija īpaša diena gan skolai, gan Malienas iedzīvotājiem, jo ar “Sorosa fonda – Latvija” piešķirto ievērojamo finansējumu – 24 119 eiro – varēja ne tikai izveidot šādu centru, bet arī nodrošināt tajā daudzpusīgas nodarbības bērniem un pieaugušajiem par brīvu.
Izrāda jau apgūtoKopš janvāra centrā var apgūt angļu valodu, dejas, datorzinības, apmeklēt dažādas radošās darbnīcas, brīvā laika pavadīšanas istabu “Kabata”, Imidža studiju, sporta nodarbības, psihologa konsultācijas bērniem un ģimenēm, ir pieejami arī dušas un veļas mazgāšanas pakalpojumi. Lielākā daļa pasniedzēju, kas centrā strādā, ir Malienas pamatskolas skolotāji. Lai kopīgi priecātos par to, ko nodarbību laikā jau apguvuši, vakar rīkoja pasākumu. Koncertā varēja klausīties bērnu dziesmas, vērot teātra pulciņa priekšnesumu. Projektu nedēļas laikā skolas bērni veidoja dāvanas atpūtas istabai “Kabata” -  apgleznoja mantu kastes, veidoja gleznas no saimniecībā izmantojamiem materiāliem, spilvenus un spēles. Šie darbi bija skatāmi izstādē kopā ar centra rokdarbnieču darinājumiem. Pēc koncerta ikviens varēja apmeklēt radošās darbnīcas un pats iemēģināt dažādas prasmes. Malieniete Mairita atzina, ka atnākusi pirmo reizi, un notiekošo raksturoja īsi: “Vienkārši kolosāli!” Savukārt Liega Peperniece apmeklē katru nodarbību. “Adīju zeķes, beidzot iemācījos adīt pirkstaiņus, ko līdz šim nepratu! Nemācēju tamborēt – te notamborēju cepuri un šalli,” viņa saka. 
Brauc arī kaimiņiMalienas pamatskolas direktore Ieva Baltā – Pilsētniece uzsvēra, ka finansiāli šīs aktivitātes atbalsta arī Malienas pagasta pārvalde, nodibinājums “Malienas skolas fonds” un biedrība “Mēs Malienai”.  “Ar “Sorosa fonda - Latvija” programmas “Pārmaiņu iespēja skolām” atbalstu Malienas skolas kolektīvs ieraudzīja savu vietu pagastā daudz plašākā nozīmē un ļauj izglītoties dažādām paaudzēm. Tagad mēs Malienā visi sportojam, spēlējam hokeju, slidojam, bērniem pēc stundām ir iespēja doties uz “Kabatu” izpildīt mājas darbus audzinātājas uzraudzībā un tad spēlēt dažādas spēles. Turklāt “Kabata” strādā arī sestdienās,” stāsta I.Baltā – Pilsētniece un priecājas, ka šīs iespējas izmanto arī kaimiņu pagastu iedzīvotāji. 
Izvilina pat mājās sēdētājusMalienas pagasta pārvaldes vadītāja Inta Cinglere pauda prieku, ka centrā var izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku dažādu paaudžu cilvēki, kas ir īpaši svarīgi laukos šābrīža ekonomiskajā situācijā. Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova atzina, ka jaunatvērtais centrs ir mudinājis sarosīties katru un spējis no mājām izvilināt tos Malienas iedzīvotājus, kas uz citiem pagasta pasākumiem reti nāk. Savukārt Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča pauda pateicību pedagogiem, kuri uzdrošinājās rakstīt projektu un piesaistīt līdzekļus. Bērnu un ģimenes atbalsta centrā daudzveidīgas nodarbības varēs apmeklēt līdz rudenim, tādēļ piedalīties to norisē jebkurā laikā mīļi aicināts ikviens interesents.

Vairāk foto šeit .

Vietējās ziņas