Mācību iestādes Alūksnē WiFi lieto bez maksas


Noslēdzies Lattelecom uzsāktais projekts “WiFi skolās”, kura laikā ierīkoti 100 bezmaksas WiFi punkti. Alūksnē WiFi ierīkots Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tā kā skolu izrādītā interese ir liela, Lattelecom ir nolēmis projektu turpināt un aicina skolas pieteikties bezmaksas WiFi ierīkošanai. "Lattelecom-free" skolu projekta unikālo lietotāju skaits mācību iestādēs ik mēnesi ir būtiski audzis – E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā pusgada laikā unikālo lietotāju skaits, tāpat kā pieslēgšanās skaits, ir dubultojies. Unikālo pieslēgumu skaits šajā skolā maija mēnesī pārsniedza 300. Savukārt unikālo lietotāju skaits visās projektā iesaistītajās mācību iestādēs pēc nepilna pusgada lietošanas mēnesī sasniedz vidēji 6000. Kopējais pieslēgšanās skaits mērāms vidēji 65 tūkstošos reižu mēnesī.

Vilnis Kopmanis, E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktora vietnieks informātikas jautājumos, novērojis, ka visvairāk skolēni bezmaksas WiFi izmanto savām ikdienas vajadzībām. Skola attīstās līdzi laikam, piemēram, stundās daudz tiek strādāts ar interaktīvajām tāfelēm, tāpēc arī WiFi izmantošana ir solis uz priekšu.

“Esam gandarīti par veiksmīgo sadarbību gan ar skolām, gan pašvaldībām, kas ir galvenie šī projekta iniciatori. Droši varam teikt, ka projekts ir pavēris iespēju skolotājiem mācību procesu padarīt interaktīvu un daudz interesantāku jaunietim, kura ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir tehnoloģijas. Projekts turpinās un esam gatavi šo sadarbību paplašināt, ar WiFi aprīkojot arī citas skolas, kas izrādīs interesi,” papildina Edgars Strods, Lattelecom Interneta un balss biznesa daļas direktors.

Kā pieslēgties bezmaksas WiFi visā Latvijā?

Patlaban WiFi punktu karte ir pieejama www.WiFi.lv un www.1188.lv, kur atsevišķi izceltas vietas, kurās internets pieejams par brīvu. Katrs punkts sniedz tādu interneta ātrumu, kas ļaus lejupielādēt attēlus, fotoattēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Lai lietotu Lattelecom bezmaksas WiFi interneta publiskās piekļuves vietās, lietotājam savā viedierīcē jāizvēlas Lattelecom free tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa pārlūkprogrammā atvērsies WiFi mājas lapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties 15 sekunžu īsu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi, lietotājam būs jāatkārto iepriekš minētās darbības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens var vērsties pie Lattelecom servisa, sazinoties pa tālruni 177.

Vietējās ziņas