Mācīs integrēti 3

Alūksnes vidusskolā ļausies jauniem izaicinājumiem

Alūksnes vidusskola ir viena no 22 mācību iestādēm Latvijā, kur 2010./2011. mācību gadā pirmsskolas grupas bērni kopā ar skolotājām piedalīsies pilotprojektā „Integrēta mācību programma sešgadīgiem bērniem". Vairāk foto šeit.

Jau šonedēļ bērni kopā ar vecākiem tiekas ar skolotājām, lai pārrunātu un aktīvi sadarbotos, iepazītu cits citu, skolu un integrēto mācību programmu. Vēl var pieteikties

Jaunās programmas pamatā ir uzlabota esošā sešgadīgo mācību programma, ko tagad izmēģinās visā valstī un vēl kopīgi pilnveidos.

"Pilotprojekta mērķis ir veikt iepriekšēju sešgadīgo bērnu mācību satura un mācību līdzekļu izmēģinājuma pārbaudi jeb aprobāciju apstākļos, kas ļauj iegūt detalizētus, ticamus datus, lai novērtētu pilnveidotā mācību satura, līdzekļu kvalitāti, sniegtu priekšlikumus to pilnveidei un veiktu priekšdarbus sešgadīgo audzēkņu mācību programmas ieviešanas nodrošināšanai," stāsta Alūksnes vidusskolas pirmsskolas grupas skolotāja Dace Alksne.

Alūksnes vidusskolā jauno programmu var apgūt 14 bērni - pašlaik pieteikušies 10 no Alūksnes, Jaunalūksnes, Ziemeriem, tādēļ interesenti vēl var pieteikties. Ar viņiem strādās skolotāja D.Alksne, palīdzēs arī Lāsma Baltiņa un Inese Skudra.

"Bērni ir dažādi: tādi, kas iepriekš apmeklējuši mūsu skolas pirmsskolas grupu, ir māju bērni, bērnudārzu bērni. Pozitīvi, ka izmantosim jaunākās tehnoloģijas - valsts mums sarūpēs portatīvo datoru speciāli bērniem. Šo programmu viņi apgūs vienu mācību gadu katru darbdienu no pulksten 8.00 līdz 14.00. Pēc tam vecāki varēs izvēlēties: turpināt apmeklēt septiņgadīgo programmu, ko pašlaik valstī izstrādā, vai ļaut bērnam uzsākt mācības 1.klasē," saka D.Alksne.

(Vairāk lasiet 18.augusta "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 3

..

tāpēc, ka bērnudārzi negrib mocīt bērnus un pierādīt, ka bērns skolā var sākt iet no 6 gadiem, tā lūk! pirms kāda laika vecāki satraucās par šo domu, tagad grib... vai tiešām gribat?

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 22:13

2Sam/ai

Tāpēc, ka neviens Alūksnes novada b/d nepieteicās šajā projektā...
Pieteicās Alūksnes vidusskolas pirmsskolas grupiņa un Apes b/d.

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 21:53

2S

K'ap'ec ne bernud'arz'a?Tas noz'im'e,ka b'erniem tiek liegts dienas miegs.

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 18:36

Vietējās ziņas