Madonā atsavina vairāk nekā pustonnu nelegāla alkohola

Pirmdien, 28.jūlijā, Madonas kriminālpolicija atsavināja vairāk nekā pustonnu nelegāla alkohola un vairākus simtus plastmasas kannu, pudeles, pudeļu korķus un citas ierīces, kas paredzētas alkohola nelikumīgas aprites nodrošināšanai. Aizturētas divas personas un sākts kriminālprocess.

28.jūlijā, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki apturēja automašīnu Volvo V70, kurā atrada un atsavināja 180 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaržu. Policija aizturēja automašīnas vadītāju un pasažieri – 1959.gadā dzimušu vīrieti un 1984.gadā dzimušu vīrieti - tēvu un dēlu.

Turpinot operatīvos pasākumus, sankcionētu kratīšanu laikā 1959.gadā dzimuša vīrieša garāžā policija atrada vēl 485 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, kas bija pildīts 30 litru tilpuma kannās. Turpat tika atrasta virkne citu priekšmetu, kas paredzēti nelikumīgai alkohola aprites nodrošināšanai – 340 plastmasas kannas, vairāk nekā 340 pudeļu korķu, 19 dažāda tilpuma tukši trauki, trīs vienas tonnas konteineri, sūkni un vairākas plastmasas šļūtenes. Kopumā atsavināti 665 litri nelegālā alkohola.

Policijā uzsākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem – 2211.panta 2.daļas “Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizēšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un 2212. panta 2.daļas “Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abi aizturēties jau vairākkārt nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar identiskiem pārkāpumiem. Šobrīd tiek lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Turpinās pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu atsavinātā alkohola izcelsmi un realizācijas vietas.

Vietējās ziņas