Maksās kompensāciju 8

No Alūksnes novada domes budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem deputāti jūnija sēdē piešķīra 3249 latus kā atlīdzību par piespiedu darba kavējumu Antrai Lielmanei.

Par Gulbenes rajona tiesas spriedumu, kas paredz atjaunot A.Lielmani darbā un izmaksāt kompensāciju, "Alūksnes Ziņās" jau rakstījām. Toreiz domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers piekrita, ka taisnīgāk šo summu būtu samaksāt no tā darbinieka algas, kurš kļūdaini lika atbrīvot A.Lielmani no amata, tomēr patiesībā viss atkal tiek atmaksāts no kopējās kases, turklāt līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Par šo situāciju deputāti diskutēja arī jūnija Finanšu komitejas sēdē.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova klāstīja, ka dome šovasar atkārtoti lūgusi arodbiedrības saskaņojumu A.Lielmanes atbrīvošanai, jo štata pilsētvides plānotājs domē vairs nav, bet arodbiedrība bez argumentiem piekrišanu nav devusi, tādēļ vienīgais ceļš atbrīvošanai ir caur tiesu.

Dome jau ir pārsūdzējusi Gulbenes rajona tiesas lēmumu. Deputāts Andis Krēsliņš uzsvēra, ka jādomā par tālāko virzību - ja vajag, tad šādu speciālistu jāpatur, ja nē - jāatbrīvo. J.Čugunova norādīja, ka vismaz vasarā šādu speciālistu vajag.

Pašvaldības jurists Arturs Upīts vērsa uzmanību, ka pašlaik Latvijā arodbiedrības diemžēl nenes materiālu atbildību par saviem lēmumiem, lai arī tie dara zaudējumus pašvaldībai. Savukārt domes sēdē deputāts Ainars Melders uz nākamo Finanšu komiteju pieprasīja skaidrojumu no domes vadības, kādēļ pērn A.Lielmane atbrīvota no amata.

Komentāri 8

to Jā gan

esi arodbiedrības biedrs? veic iemaksas?
cik man ir nācies saskarties arodbiedrības diezgan aktīvi aizstāv savējos. tā ne viena vien uzņēmuma vadība, pēc sarunām ar arodbiedrību ir "pekšņi konstatējusi", ka konkrēto personu nu nekādi nevar atlaist, lai gan tos kuri nav bijuši biedri atlaiduši vienā mierā!
vnk grūtāk atlaist, jāveic saskaņošanas utt.

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 12:51

Jā gan

Arodbiedrība aizstāv tikai draugus, bet parastos darbiniekus atdod saplosīšanai!

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 22:00

Jā gan

Arodbiedrība aizstāv tikai draugus, bet parastos darbiniekus atdod saplosīšanai!

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 22:00

!!!

Galvenais ir atlaist, atlaist visus, kuri bija, strādāja un kuriem sāpēja Alūksnes un novada liktenis un attīstība. Atlaist un domāt pēc tam. Ir tāda sajūta, ka domei bija dots pasūtījums atlaist visus, kam amati, lai vietā saliktu savējos, izkritušos deputātus, rajona padomes speciālistus utt. Juristiem ir galvenais ar pārliecinātu un nicinošu izteiksmi, tiesas sēdes laikā, parādīt, ka bijušie kolēģi ir pilnīgas niecības, norakstīti, neskatoties uz to, ka savulaik arī jurista pakaļējais tilts ir glābts, par dumjiem līgumiem u.c. Rīt arī jūs varat būt atlaisti un neskatoties ne uz ko, būt nežālistībā kritušo vietā. Arī tevi nepažēlos, vari būt drošs, nepažēlos nevienu.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 20:17

????

Antra vēl viens no retajiem cilvēkiem kuriem patiešām rūp Alūksnes attīstība.. BET, kā jau var noprast..ātrāk vai vēlāk jau tiks no viņas vaļā....
Tas ir ārprāc...kas un kā pie mums notiek.. Bet tādi Upīši turpina dot bezjēdzīgus padomus un stulbi spriedelēt.. Un tieši viņš neko un neparko neatbild....

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 18:53

bria

Melders ir deputāts, bet šādus lēmumus pieņem dome, tātad tas nev nekas cits kā politiska pazīmēšanās.
Uzmanīgu dara jurists, kurš var pateikt tādu frāzi, kā: "pašlaik Latvijā arodbiedrības diemžēl nenes materiālu atbildību par saviem lēmumiem, lai arī tie dara zaudējumus pašvaldībai."
Tas nozīmē, ka viņam nav ne jausmas ar ko nodarbojas arodbiedrības!Tāpēc jau cilvēki apvienojās arodbiedrībās un maksā tām naudu, lai nepieciešamības gadījumā arodbiedrība pārstāvētu viņu intereses un aizstāvētu! Arodbiedrības pienākums ir aizstāvēt savus biedrus, nevis piesegt šādu neprasmīgu pašvaldības juristu, kurš diemžēl pats personīgi neatbild ne par ko!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 16:34

@@@

Pareizi Meldera kungs pieprasa skaidrojumu, jo jāatbrīvo tie, kuri gudri runā, bet dumji dara.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 14:25

bria

lasu un brīnos par domes gudrajiem juristiem!
tikko tiek izmaksāta nauda, tā dome ar to pašu atzīst lēmumu par likumīgu(administratīvā procesa likums)TO MĀCA JURISTIEM JAU 1. UN 2.MĀCĪBUGADĀ!
+tikko tiek veidots jauns amata apraksts un persona nodarbināta- tiek radīta jauna štata vieta, tātad, ko gan jūs grasaties samazināt?uz kāda pamata?
Uzskatu A.Lielmani par labu speciālisti, līdz ar to priecājos, ka viņai ir darbs, tomēr taupības nolūkos juristu rindas gan vajadzētu būtiski paretināt, savādāk drīz nepietiks nodokļu maksātāju, kuri spētu apmaksāt viņu kļūdas.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 13:24

Vietējās ziņas