Maksāt vai nemaksāt kompensāciju? 13

Alūksnes domes ārkārtas sēdē netika pieņemts lēumums par līdzekļu izdalīšanu no pašvaldības budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Šie līdzekļi -  5361 lats - nepieciešami kompensācijas izmaksai no amata atbrīvotajam Ainaram Melderam.

Pārāk vēlu meklē pamatojumu
Saskaņā ar likuma “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu” 15.panta 1.daļu ir jāizmaksā kompensācija trīs mēnešalgu apjomā un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Taču deputāti vēlas atrast ieganstu, lai kompensāciju nemaksātu. “Iepriekšējā reizē, kad mainījās domes priekšsēdētājs un vietnieks, viņiem kompensāciju neizmaksāja. Kāpēc tas būtu jādara tagad?” jautā deputāts Aigars Aizups. Izrādās, ka “āķis” slēpjas atlaišanas iemesla pamatojumā. Deputāts Jānis Cīmiņš atgādina, ka viņš domes sēdē, kad vajadzēja balsot par A.Meldera atbrīvošanu, uzdeva šo jautājumu – kāds ir atbrīvošanas iemesls. “Es šo jautājumu uzdevu, lai man nebūtu sirdsapziņas pārmetumu par nepareizu balsojumu. Tāpēc teicu – nosauciet kaut vienu iemeslu. Iepriekšējai domes vadības atbrīvošanai bija formāls iemesls – netiek piesaistītas investīcijas. Līdz ar to likuma 15.panta 1.daļa nestājās spēkā,” skaidro J.Cīmiņš.

Deputāti nezina vai neizprot likumu
Viņš šaubās, ka deputāti, kuri rosināja vietnieka atbrīvošanu, ir lasījuši šo likumu. Protams, iemeslu atbrīvošanai var atrast vienmēr, taču tas netika izdarīts. “Ja domes priekšsēdētājs apgalvo, ka ir lasījis un zina likumu, tad tas jau velk uz apzinātu līdzekļu izšķērdēšanu. Rodas iespaids, ka bijusi vienošanās ar Meldera kungu. Tā teikt, iedodam 5000 latus no domes budžeta atkāpšanās naudu,” spriež J.Cīmiņš. Viņš uzskata, ka šo naudu varētu izlietot lietderīgākiem mērķiem, piemēram, logiem mākslas skolas ēkā, lai tajā varētu turpināt renovācijas darbus arī ziemā.
“Jūs varat balsot vai ne, bet šī nauda ir jāizmaksā. Ja to nedarīs, vērsīšos tiesā, jo domei ir jāpilda likuma prasības,” norāda deputāts A.Melders. J.Cīmiņu interesē, vai pašvaldībai šādā veidā netiek nodarīti zaudējumi.

Ar lēmuma pieņemšanu kavējas
Deputāts Intars Zitāns atzīst, ka nav vērts skaldīt matus, un aicina balsot par lēmumu. Deputāts Edvīns Fricis Svars atgādina, ka vajadzēja balsot “par” vai “pret” Ainara Meldera atbrīvošanu, nevis par to, kāds būtu jāieraksta atbrīvošanas iemesls. Viņš pieļauj, ka formulējuma trūkumā ir vainojami domes juristi. “Domes priekšsēdētājs deputātu iesniegumu man iedeva dažas minūtes pirms sēdes, tāpēc nenormālā ātrumā bija jāsagatavo lēmuma projekts. Iesniegumā nebija norādīti apstākļi par darba pienākumu vai pašvaldības nolikuma nepildīšanu. Lēmuma projektu sagatavoju atbilstoši iesniegumam,” skaidro juriste Aiva Egle. Viņa uzsver, ka arī domes sēdes protokolā neparādās neviens iemesls, kas varētu būt pamats atbrīvošanai.

Rīkojums par kompensācijas izmaksāšanu jau ir sagatavots un nodots grāmatvedībai, bet ir vajadzīgs domes lēmums, lai kompensāciju varētu izmaksāt. Tomēr tas netiek pieņemts.    

Komentāri 13

peķka

Vajag gan maksāt kompensāciju, kaut treniņa nolūkos, nākošvasar būs jāmaksā daudz lielākas kompensācijas, pats Melders intervijā teica, ka domes darbiniekiem būs jāmaksā gada algas apmērā...Dažam tur alga pāri tūkstotim, bet tolka maz un diez vai jaunā dome paturēs

pirms 13 gadiem, 2008.09.11 19:20

nezinītis

un protams deputāti labprātīgi tomēr piekritīs izlikt kompensāciju, bet varbūt labāk novilcināt, ja Aināram tīk lai tiesājās, tad jau domes juristi varēs parādīt par ko nauda tiek maksāta un nākamā gada budžetā jau varēs ieplānot kompensācijas naudiņu, ja protams būs beidzies tiesas process.... to taču varēs izstiept garu garo....

pirms 13 gadiem, 2008.09.10 21:22

zaza

..............Domes zaudējumi būtu piedzenami no vainīgajiem............
ta saka jurists
Un reali dzive vainiegie maksa,jeb tas notiek no domes budzeta.Tapat tas ir ari valsts meroga.Par visu maksa valsts nevis vainiegie

pirms 13 gadiem, 2008.09.10 09:42

peķka

Vajag gan maksāt... Varbūt Ainārs tad tautai uz vēlēšanām uzsauks salūtu un karstvīnu!
Un nav ko ķengāt juristus... brīdī, kad deputāti ceļ rociņas balsojot, jebkāda juristu atbildība beidzas,

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 23:00

inflācija

Taupīt vajag, taupīt!!! - vai tad nezināt, ka valstī liela inflācija!!! nekādas kompensācijas, bet vēl paretināt domes amatpersonu rindas vajadzētu - tad varētu ietaupīt un lietderīgākiem mērķiem naudiņa sanāktu, piemēram, kaut vai mākslas skolas logiem.:)

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 22:46

zuze

Nu, bet likuma priekšā tak visi vienādi, redz Melders, malacis, lai sūdz domi tiesā, tā tiem arī vajag.

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 15:45

jurists

Tāds drusku nervozs teksts no West... un reti nepieklājīgs...
Katram pašvaldībā ir savi pienākumi, sava teikšana un sava atbildība par ko algu saņem. Nevienam nav pienākums ko teikt priekšā, bet ir atbildība gan. Domes zaudējumi būtu piedzenami no vainīgajiem.
Pastulbi skan tie teksti par likumu nezināšanu. Vai esi eksāmenu pieņēmis?

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 14:54

zaza

bonus Ciminam. Ja neprot atlaist,atrast iemeslu,tad ari Melderis ir darba,un neko vinam nepadarisi.Melders mierigi var iet uz tiesu un vinam samaksa algu par piespiedu dikstavi.Ja deputati butu profesionali,tad zinatu likumus un mulkibas netaisitu.Savadak atskrien uz domes sedi kaut ko sagrabstas sacukstas(musts ar Puzuli) un lemums pienemts nedomajot.

pirms 13 gadiem, 2008.09.09 08:59

ekonomiste

Nevis Melderis malacis ( tas šim kā aklai vistai grauds), bet atlaidēji gatavie aunapieres....

pirms 13 gadiem, 2008.09.08 22:52

jurists

Deputātiem jau nu jāzina likums, kas tieši reglamentē viņu darbību ("Par pilsētas domes, rajona padomes un pagasta padomes deputāta statusu" ). Lēmumprojekts tika uzrakstīts saskaņā ar iesniegto tekstu, kas ir normāla prakse. Jurista pienākums ir raudzīties, lai lēmums nav prettiesisks un tāds tas nebija. Pārējais ir lēmumprojekta autoru un balsotāju atbildība. Velt vainu uz juristi te mazākais ir nekorekti, lai neteiktu nepieklājīgi. Pieci deputāti ievārīja ziepi, kaut liktenīgajā sēdē kolēģis tiem mēģināja atvērt acis.

pirms 13 gadiem, 2008.09.08 20:06

sss

Tāpēc jau juristi strādā, lai redzētu trūkumus.Cienītai AE bija obligāti jādara zināms Litauniekam, ka būs šadas problēmas. Kaut vai 3 min.pirms sēdes.Diletantisms.

pirms 13 gadiem, 2008.09.08 18:26

likums

Tas tikai vēlreiz pierāda, cik neprofesionāli juristi strādā Alūksnes domē! Pareizāk sakot - viņi ir profesionāli un laikus visu izdara tikai tad, ja tas saistīts ar kaut kāda mēra pašlabumu vai savām interesēm. Fui!

pirms 13 gadiem, 2008.09.08 18:04

Vietējās ziņas