Makšķerniekiem jāveic lomu uzskaite 8

Lai organizētu racionālu vērtīgo zivju sugu izmantošanu, gūtu papildu līdzekļus zivju krājumu aizsardzībai un atjaunošanai Alūksnes ezerā, Alūksnes novada domē ir apstiprināts nolikums par licencēto makšķerēšanu.

Jebkura veida makšķerēšana, spiningošana (velcēšana) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transportlīdzekļiem Alūksnes ezerā ir aizliegta no 16. līdz 30.aprīlim. Makšķerēšana Alūksnes ezerā no airu laivas vai laivas, kas aprīkota ar elektromotoru vai iekšdedzes dzinēju ar jaudu līdz 3,7 kW, ir atļauta no 1.maija. Bet zemūdens medības un vēžu ieguve Alūksnes ezerā ir aizliegta.
Licencētā makšķerēšana atļauta, iegādājoties kādu no licencēm – vienas dienas, mēneša, sezonas, gada vai licenci makšķerēšanai maijā, kuru iegādes summas ir atšķirīgas. Gada bezmaksas licenci makšķerēšanai Alūksnes ezerā ir tiesīgi saņemt bērni un pusaudži vecumā līdz 16 gadiem; personas, kuras vecākas par 65 gadiem, invalīdi, maznodrošinātas un trūcīgas personas; Alūksnes ezera krastu zemju īpašnieki un viņu ģimenes locekļi, kā arī politiski represētās personas, uzrādot derīga termiņa makšķerēšanas karti. Ar pašvaldības aģentūras “Alja” padomes lēmumu bezmaksas licenci var piešķirt arī makšķerniekiem, kas snieguši ievērojamu ieguldījumu zivju resursu aizsardzībā. Nolikumā atrunāta arī makšķernieku lomu uzskaite. Visiem licenču īpašniekiem, neatkarīgi no to veida, obligāti jāreģistrē savi lomi, norādot datumu, zivju sugu, loma lielumu uzskaites tabulās, pēc tam iesniedzot šos datus “Aljai”. Tiem, kas to nebūs izdarījuši, būs liegta iespēja iegādāties jebkāda veida licences makšķerēšanai Alūksnes ezerā. Kontroli par noteikumu ievērošanu veiks Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektori, Valsts vides dienesta pilnvarotās personas, pašvaldības un Valsts policijas darbinieki, kā arī Alūksnes novada domes pilnvarotās personas. Viņiem būs tiesības pārkāpumu gadījumā atsavināt licenci, pārbaudīt makšķernieku lomu un izmantotos makšķerēšanas rīkus un veikt citas darbības saskaņā ar spēkā esošiem normatīviem aktiem.

Komentāri 8

Jerums

Tas ir pilnīgi normāli, ja jāveic lomu uzskaite. Kā gan savādāk var zināt aptuveno gada nozveju ezerā? lai sekmīgi varētu plānot ielaižamo/papildināmo zivju skaitu/daudzumu. kā gan savādāk lai spriež par ezera produktivitāti? Tikai veicot lomu uzskaiti. Visos licenzētajos ezeros ir tāda kārtība, ja nepatīk kādam, nu nemakšķerējiet, un brauciet makšķerēt uz citiem ezeriem. Alūksnes ezers ir licenzētās makšķerēšanas ezers, un kārtībai ir jābūt.
Tikai tajās mazajās licenzēs otrā pusē maz vietas, lai sarakstītu visas noķertās zivju sugas, svaru, utt. varbūt vajadzēja kopā ar licenzi izsniegt, piemēram tajā pašā excelī uztaisītu tabulu A4 formātā lomu uzskaitei konkrētajā gadā, kur pa ailītēm varētu sarakstīt noķerto zivju sugas, daudzumu, svaru :)

pirms 10 gadiem, 2010.06.16 09:48

breksi, pts esi mudaks! tev nav nekādas sajēgas par ūdeņu apsaimniekošanu un licencēto makšķerēšanu! Esmu makšķerējis daudz kur apkārt pasaulē. Ir tur lomu uzskaite!

pirms 10 gadiem, 2010.06.16 07:48

Asaka

Laikam Aljas darbiniekiem ir pamaz darba, ja izdomā veikt lomu uzskaites. Acīmredzot kādu cilvēciņu drīz vajadzēs iekārtot darbā ..... Inovācijas ir laba lieta, bet ne šajā virzienā. Pagaidām vilšanās jaunajā direktorā ......

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 22:35

breksis

mudaku bars,varbut vel jauzrada ar kadam sliekam zvejo?darza raktam vai veikala pirktam.grib laikam panak lai neviens vairs nezvejo.kura ezera vel tads sviests ir?

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 21:30

makskernieks

sporta laivu īpašnieki ir citā statusā :)) mums, parastajiem makšķerniekiem, uzreiz būtu sods, ja iebrauktu ar 6 zs motorīti.
Kur var iepazīties ar noteikumiem?

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 09:28

Atminos kā Zvejnieks ar Aljas laivu dragāja arī uz nebēdu, vajag vai ne, pa visām brekšu nārsta vietām pāri pillā cukā cik velk tā kaste un viņam bija poh kas tur nārsto vai ne, tagad i Aljas laivu neredz, nezi kur paliusi?

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 07:40

vietējais

Pēc virsraksta jau padomāju, ka zivis jāskaita, lai pēc tam tās apliktu ar nodokļiem... :)

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 19:59

tre

maijā makšķernieks nevar braukt ar motoru, kas lielāks par 5 , turpretī sporta laivas dragāja uz nebēdu ...!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 19:32

Vietējās ziņas