Mākslas skola gatavojas jurģiem 4

Alūksnes mākslas skolai jāatbrīvo telpas remontam, lai laikā varētu pabeigt pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” renovāciju.

Skola pārcelsies uz pilsētas administratīvās ēkas telpām ceturtajā stāvā, kamēr varēs ieņemt tai paredzēto ēku O.Vācieša ielā. Tā lēma deputāti Alūksnes novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē.
Skolai ēku sola nākamgadAlūksnes mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš atzīst, ka administratīvās ēkas telpu platība atbilst tai, kādu šobrīd izmanto skola. Taču būs lielas problēmas, kas ir saistītas ar pārcelšanos. Iespējams, ka mācību gads būs jābeidz divas nedēļa agrāk, lai maija vidū vārētu sākt kravāties. Jāsaprot, ka nevar būt reizē pārcelšanās un mācības. Bet uz kuru laiku lai pārceļ divas mācību nedēļas? Jautājums pagaidām paliek bez atbildes.  Turklāt O.Vēliņš izsaka bažas, ka šis pagaidu variants skolai varētu būt ilgstošs. Mākslas skolai iespēja pārcelties uz jaunām telpām tiek solīta kopš 2008.gada, kad sāka ēkas O.Vācieša ielā 2 atjaunošanu. Pašvaldības izpilddirektore Janīna Ču­gunova uzsver, ka mākslas skolai paredzētās ēkas atjaunošana ir prioritāte. Tā būs pirmā, kura ieies jaunās telpās Alūksnes novadā, lai gan šo iespēju gaida arī citas iestādes. Paredzēts, ka mākslas skola šajā ēkā varētu iekārtoties nākamā gada 1.janvārī. 
Nav citas iespējasTas nozīmē, ka administratīvajā ēkā mākslas skolai būs jāpavada tikai pusgads. Taču pārcelties uz ceturto stāvu un pēc tam atkal citur ir ļoti sarežģīti. Tāpēc skolas direktora vietniece Anita Vēliņa uzskata, ka varētu izmantot ēku, kura atrodas blakus mākslas skolai atjaunojamajai ēkai. Diemžēl tai šobrīd tiek veikta tehniskā ekspertīze, lai noskaidrotu, vai tā nav avārijas stāvoklī. “Staigājot var just, ka grīdas šūpojas. Uz šīm telpām bija gatava pārcelties mūzikas skola, taču tas nebūtu prātīgi. Tiesa, kādu mēbeļu novietošanai to varētu izmantot,” pieļauj J.Čugunova.  “Sprīdīša” renovācijai ir jābūt pabeigtai 30.septembrī. Taču būtu loģiski, ja iestādes papildu telpās, kuras šobrīd aizņem mākslas skola, varētu darbu atsākt 1.septembrī. Turklāt jārēķinās, ka šīs telpas ir arī jāiekārto.  Taisnība “Sprīdīša” vadītājai Modrītei Voskai, kura norāda – šī situācija nav uzkritusi kā sniegs uz galvas. Par to bija zināms jau kopš pagājušā gada, kad sāka īstenot iestādes renovācijas projektu. “Kad mums bija jāatbrīvo grupu telpas, palīgā nāca vecāki. Tā mēs visu šo laiku pārceļamies uz zāli un atpakaļ. Sēžam kabinetos, kuros ir putekļi, bet visu pieciešam, jo saprotam, kā labā to darām,” saka M.Voska. Viņa atzīst, ka ir jābūt elastīgākiem. Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa atzīst, ka arī mākslas skolas jurģos ir jāpiesaista vecāki un kādi papildspēki.

Komentāri 4

vai tad darba spēka trūkst?priekš pārcelšanās, lai pāšvaldība piešķir pāris simtlatniekus ,tie ar rokām visu pārnesīs cik ta sniegu var rakt:) 'Jūtu līdz tiem māksliniekiem visu laiku kā futbolā mētā pa Alūksni, nav smuki tā:(((

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 00:35

tak tā ēka O. Vācieša ielā stāv tādā pašā drāšu iežogojumā kā 3 gadi atpakaļ, nekas pat vizuāli no ārpuses nav mainījies, jo nebiju tur bijis ezermalā 3 gadus !!!!!! Ātrāk sāksies Nostradamusa karš', nekā tā ēka kādreiz tiks pabeigta :)

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 11:44

Vietējās ziņas