Mākslas skola iekārtojas pagaidu mājvietā 3

Turpinot iepriekš aizsākto praksi, Alūksnes Mākslas skola mācību gadu noslēdza ar atvērto durvju dienām, kurās ikviens tika aicināts iepazīties ar skolas darbību un pēdējā semestrī paveikto. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz viesi bija gaidīti Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas 4.stāvā, kurp izglītības iestāde pārcēlās pirms dažiem mēnešiem.

Informatīvais stends ar izglītības iestādes pastāvīgo piedāvājumu un jaunākajām aktualitātēm, neskaitāmi audzēkņu darbiņi, kas izvietoti pie sienām un uz grīdas novietotiem podestiem, bērnu čalas un radošā gaisotne – šie ir pirmie iespaidi, ko var gūt, tiekot līdz ēkas pēdējam stāvam. “Var just, ka te atrodas mākslas skola,” ne reizi vien Alūksnes Mākslas skolas pedagoģe Anita Vēliņa dzirdējusi sakām cilvēkus, kas viņu jaunajā apmešanās vietā viesojas pirmo reizi. “Tas tikai kārtējo reizi apliecina, ka skolu apvij kaut kāda garīgā enerģija, ko cilvēki, kas šeit darbojas, nes līdzi un ko nevar tik vienkārši iznīdēt,” viņa piebilst.

Sajūsmā par pārmaiņām

Šī atziņa kolektīvam ir sevišķi svarīga, ņemot vērā pēdējā pusgada notikumus, kad skolai nācās pamest ilggadējo mājvietu Raiņa bulvārī 5, kur 16 gadus telpas dalītas ar pirmsskolas izglītības iestādi “Sprīdītis”. Abu dzīvošanai zem viena jumta punktu pielika Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītais projekts par bērnudārzu infrastruktūras sakārtošanu. To īstenot sāka bijusī pilsētas dome, bet turpina Alūksnes novada pašvaldība.

Tā kā projektā iekļauta mākslas skolas līdzšinējo telpu renovācija, kas ļaus palielināt vietu skaitu bērnudārzā, viņiem nekas cits neatlika, kā meklēt jaunu mītni. Sākumā no pašvaldības puses apsvērta iespēja pabeigt līdz nākamā mācību gada sākumam mākslas skolai atvēlēto ēku O.Vācieša ielā 2. Atskāršot, ka tik ātri šo ieceri neizdosies īstenot, skolu nolemts iekārtot pagaidu telpās, atvēlot tai administratīvās ēkas 4.stāvu. “Šodien ir tādi laiki, kad nevar sūdzēties. Iedeva labāko, kas bija,” piedzīvotās pārmaiņas komentē A.Vēliņa.

Palīdzēt pārvākties viņiem palīdzējusi Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skola. Palīgos norīkoti arī tā saucamie “simtlatnieki”. “Tas bija pārbaudījums mums visiem. Īsts varoņdarbs, jo nebija nemaz tik vienkārši dabūt visu līdz 4.stāvam,” nedēļu ilgos pārvākšanās darbus atceras Alūksnes Mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš. Jautāts par audzēkņu sajūtām, iekārtojoties jaunajās telpās, viņš nosmejas, ka audzēkņi par šiem notikumiem bijuši sajūsmā. “Viņiem tās bija jaunas pārmaiņas, piedzīvojums. Par ko gan bēdāties?” direktors atstāsta jauniešu reakciju.

Domās par apstākļu uzlabošanu

Tiesa, sākoties mācību procesam, atskārstas arī pirmās problēmas. Tā kā vairums telpu apmēru ziņā ir mazas, tajās vienlaicīgi var strādāt ne vairāk par pieciem audzēkņiem. “Ja grupā ir pieci audzēkņi, tad labi, bet mums vidēji vienā grupā ir 8 – 10 bērni. Mazākajās to skaits vispār sniedzas padsmitos. Rezultātā darbs notiek divās telpās. Skolotājs skraida no vienas telpas uz otru, taču mācību stundas ilgums un apgūstamās vielas apjoms jau no tā nemainās,” stāsta O.Vēliņš.

Viena no lielākajām telpām ir bijusī Izglītības pārvaldes mājvieta, tomēr tur problēmas sagādā gleznošanai neatbilstošais apgaismojums. Telpas sienas ir spilgtas, bet logi atrodas saules pusē. “Kad glezno vai zīmē, tad saule vispār nedrīkstētu būt. Tas neļauj saskatīt gaismas ēnas, noteikt krāsai vērtību. Varētu logus aptumšot, bet saules pusē to izdarīt ir praktiski neiespējami,” viņš skaidro. Lai gan šīs nav vienīgās problēmas, ar kurām pedagogiem un audzēkņiem nākas saskarties jaunajā mājvietā, skolas direktors ir pārliecināts, ka līdz nākamajam mācību gadam izdosies rast kādus risinājumus. Ja nedarīs paši, neviens cits pie šo jautājumu kārtošanas neķersies.

Par to viņi pārliecinājušies līdzšinējās mājvietas gadījumā. “Tagad jūtam, cik sakārtotu vidi mums bija izdevies radīt iepriekšējās telpās. Protams, tas nenotika uzreiz, bet pamazām – visu šo 16 gadu laikā. Naudas tāpat nekad nebija, tomēr katru gadu atradām līdzekļus kaut nedaudz uzlabot darba apstākļus. Tas notika tikai pateicoties skolas kolektīva darbam, bet nu viss jāsāk atkal no nulles,” atzīst O.Vēliņš.

Pagaidu telpās – vēl vismaz gadu

Par ievākšanos mākslas skolai atvēlētajā ēkā O.Vācieša ielā 2 pedagogu kolektīvs vairs neatļautas sapņot. Lai gan pašvaldības vadība apgalvo, ka šīs ēkas sakārtošana ir tās prioritāte, direktors pauž, ka lielas cerības uz jautājuma atrisināšanu maksimāli īsā laikā sprīdī netiek liktas. “Jau no 2004.gada vietējā vara ir atbalstījusi šo lietu virzību. Nu ir pagājuši seši gadi, bet joprojām darbs pie ēkas sakārtošanas nav pabeigts. Kādu gan ticību tas var viest par deputātu solījumiem?” viņš jautā.

Vēršoties pie Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieka Dzintara Adlera, lai noskaidrotu, cik tālu tikts ar risinājumu meklēšanu, viņš atklāj, ka šobrīd tiek saskatītas divas finanšu piesaistes iespējas, taču plašāk par tām runāt pagaidām nevēlas. Šīgada sākumā viņš bija viens no tiem, kas uzstāja, ka jānosaka termiņš mērķa sasniegšanai, pretējā gadījumā nekas nevirzīsies uz priekšu. Tobrīd tika minēts šīgada 1.septembris. Jautāts, kāds termiņš mērķa sasniegšanai izvēlēts šobrīd, kad skaidri zināms, ka jauno mācību gadu skolai tomēr nāksies sagaidīt pagaidu telpās, Dz.Adlers min 2011.gada 1.septembri, kas nozīmē, ka administratīvās ēkas 4.stāvu kolektīvs sauks par mājām vēl vismaz gadu.

Komentāri 3

"Pagaidu telpās – vēl vismaz gadu" un "Vēršoties pie Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieka Dzintara Adlera, lai noskaidrotu, cik tālu tikts ar risinājumu meklēšanu, viņš atklāj, ka šobrīd tiek saskatītas divas finanšu piesaistes iespējas, taču plašāk par tām runāt pagaidām nevēlas. Šīgada sākumā viņš bija viens no tiem, kas uzstāja, ka jānosaka termiņš mērķa sasniegšanai, pretējā gadījumā nekas nevirzīsies uz priekšu. Tobrīd tika minēts šīgada 1.septembris. Jautāts, kāds termiņš mērķa sasniegšanai izvēlēts šobrīd, kad skaidri zināms, ka jauno mācību gadu skolai tomēr nāksies sagaidīt pagaidu telpās, Dz.Adlers min 2011.gada 1.septembri" ...
Nu ko, līdzjūtība skolas kolektīvam... Bēdīgākais tas, ka valdības māja arī ir švakā stāvoklī un ilgi nestāvēs...

pirms 10 gadiem, 2010.06.07 18:29

sesks

Drīzāk šito vabrakus izmetīs ārā un skolai būs patstāvīgas telpas.

pirms 10 gadiem, 2010.06.07 17:34

Vietējās ziņas