Malienā atsāk Bērnības svētku tradīciju 6

Malienas pagastā 23.augustā notiks Bērnības svētki, kad tiks kristīti 27 bērni. Daži bērnu vecāki nedzīvo Malienā, bet izvēlējušies šo pagastu svētku atzīmēšanai tieši tādēļ, ka savā pagastā šādi svētki bērniem nenotiek.


Malienas tautas nama vadītāja Aivita Ezeriņa stāsta, ka katrs bērns saņems oficiālu apliecību, kuru izsniegs pagasta pārvalde, par to, ka nu viņam būs krustvecāki. Jaunākajam bērnam, kurš piedalīsies svētkos, būs vien seši mēneši, bet vecākajam – 13 gadi.


Kādu laiku Bērnības svētku tradīcija nebija aktuāla, bet nu tā atgriežas un kļūst populāra.

Bērnības svētkus Malienā vadīs aktieri Kristīne Dina Bitēna un Atvars Sirmais, kuri daudziem vecākiem ir pazīstami no viņu bērnības televīzijas seriāla “Čučumuiža”. Nesen viņi vadījuši Bērnības svētkus Alsviķu pagastā.


A.Ezriņa uzsver, ka svētku sagatavošanā tiek paņemtas detaļas no dažādām kultūrām. Svētkos būšot mazliet no kristīgās tradīcijas, mazliet no latviskā un mazliet no modernā. Viņa uzskata, ka Bērnības svētku tradīcija pagastā atdzims. Pēdējo reizi Malienā tie notikuši 2001.gadā.


Komentāri 6

mm

Krustabas un kristības, tā ir milzīga atšķirība. Piekrītu Annas komentāram, ka kristības notiek tikai baznīcā!!!

pirms 7 gadiem, 2014.08.22 18:12

Millija

Netiepsimies par nosaukumiem. . Ļoti apsveicami, ka tādi sv\ētki notiek. Pēc zināma laika katrā pagastā bērniņu daudzums tomēr , ja tā var teikt, iekrājās. Tad ir labi, ka tiek sarīkots kas tāds jauks, kas uzsver ģimenes papildinājuma nozīmību, ir kas atmiņā paliekošs. Tā vajadzētu visos pagastos.

pirms 7 gadiem, 2014.08.23 15:33

iz tautas

Saprotu, ka nostaļģija Millijai ir stiprā puse. Nekā jau slikta šādos sētkos nav, ja vien būtu izpratne par to, cik šāds notikums maksā. Tā ir atbilde, kāpēc visi pagasti nevar atļauties.

pirms 7 gadiem, 2014.08.23 18:57

mārīte

Apšaubu, ka tikai pasākums uzsvērs ģimenes nozīmību....Ļoti daudz bērnini tiek kristīti baznīcā, ir lasīts, ka daudzos pagastos katru gadu kaut kā īpaši tiek sveikti jaundzimušie, tā kā vai nu tieši šādi ''bērnības'' svētki ir nepieciešami visos pagastos!?

pirms 7 gadiem, 2014.08.24 14:31

Vietējās ziņas