Malienas labinieki brauc ekskursijā 2

Malienas pamatskolas skolēni, kuri izrādījuši labas un teicamas sekmes mācībās, pagājušajā nedēļā devās ekskursijā pa Latviju. Tā bija kā dāvana par centīgo un priekšzīmīgo mācību darbu.

Ekskursijā skolēni devās ar Malienas pagasta autobusu, bet transporta izdevumus apmaksāja Malienas pagasta pārvalde. Malienas un Jaunalūksnes pagasta pārvaldes vadītāja Inta Cinglere norāda, ka tā pašvaldībā ir jau vairāku gadu tradīcija. "Iepriekšējos gados pagasts "labiniekiem" piešķīra naudas balvas. Diemžēl šogad tik daudz līdzekļu nav, tādēļ apmaksājām ekskursiju no skolēnu pārvadājumiem plānotajiem izdevumiem. Manuprāt, šādas ekskursijas skolēniem kalpo kā stimuls mācīties labi un vēl labāk," saka I.Cinglere. Kopā ar bērniem devās Malienas pamatskolas skolotājas Sandra Ābeltiņa un Ginta Jonikāne. S.Ābeltiņa atklāj, ka vispirms tika apmeklēta saldumu fabrika Skrīveros, "Lido" tūrisma un atpūtas komplekss "Ķirsona muiža" Gaiziņa pakājē un trušu dārzs "Sveķi" Madonas novadā.

"Saldumu fabrikā bija ļoti jauka nodarbība, kur pastāstīja par konfekšu gatavošanu, rādīja filmiņu, kā vāra konfektes. Pēc tam paši papīriņos tinām savas īpašās konfektes, piemēram, "Malienas pamatskolas 1. līdz 6.klases īpašā gotiņa". Bijām arī degustatori un našķojāmies gan ar Skrīveros ražotajām konfektēm, gan marcipānu. Pēc tam braucām uz "Ķirsona muižu", kas atrodas ļoti skaistā vietā. Apskatījām viesnīcu un tās apkārtni, baudījām garšīgas pusdienas. Pašlaik tur tiek ierīkots arī baseins. Tālāk mūsu ceļš veda uz trušu dārzu "Sveķi", kur aplūkojām dažādu šķirņu trušus, vistas, gaiļus, kā arī cāļus, zosis, pīles, tītarus. Pēc tam izklaidējāmies saimniecības atpūtas laukumiņā un tad jau ceļš veda mājup," stāsta S.Ābeltiņa.

Komentāri 2

sliktinieks

Kas ir labinieks?Vai labs cilvēks?Vai kā?

pirms 11 gadiem, 2010.06.16 18:58

jautājums

Vai tad pagasta pārvalde mūsfdienās kaut ko apmaksā? te ir kļūdiņa. Viss budžets iet caur Domi... Kā tas izdevās?

pirms 11 gadiem, 2010.06.15 22:32

Vietējās ziņas