Mālupes bibliotēkā atver bērnu istabu

Mazajiem mālupiešiem jau mēnesi ir pieejama mājīga bērnu istaba Mālupes bibliotēkā. Tā iekārtota ar Mālupes pagasta pārvaldes gādību.

“Iecere par šādu telpu mums bija jau sen. Kad akreditēja bibliotēku, arī komisija kā ieteikumu minēja tās izveidošanu. Bērnu istabu iekārtojām kādreizējā tautas nama vadītājas darba kabinetā, kas ir blakus bibliotēkai. Telpā ir veikts neliels kosmētiskais remonts – šos darbus darīja 100 latu stipendijas saņēmēji. Ir iegādāts jauns paklājs. Plauktos izkārtotas bērnu grāmatas no bibliotēkas fondiem. Ir dažādas spēles – tās atnesām pašas no mājām, jo savi bērni jau izauguši. Ir puzles, notiek krāsošana un zīmēšana, ir arī mīkstās rotaļlietas, ko bērni labprāt ik pa laikam samīļo,” stāsta Mālupes pagasta bibliotēkas interneta punkta vadītāja Daiga Babule.

Jaunatvērto istabu apmeklē bērni vecumā līdz 6.klasei. Vislielākais noslogojums ir pēcpusdienās un ap pulksten 18.00. Mālupes bibliotēka ir viena no retajām Alūksnes novadā, kas pirmdien, otrdien, trešdien un ceturtdien ir atvērta līdz pulksten 19.00. “Tas ir arī strādājošajiem optimālākais variants, jo daudziem darba laiks beidzas tikai pulksten 18.00 un pēc tam var mierīgi pagūt atnākt arī uz bibliotēku. Pašlaik bibliotēkā esam divas darbinieces, tādēļ varam atļauties šādu darba laiku. Turklāt pēcpusdienās bibliotēkā labprāt uzturas arī jaunieši,” stāsta D.Babule.

Ja uz bibliotēku atnāk kāds no vecākiem kopā ar bērniem, tad, kamēr vecāki meklē internetā vajadzīgo informāciju vai aplūko jaunāko literatūru, periodiku, bērni labprāt laiku pavada jaunajā telpā. Šo iespēju labprāt izmanto arī mālupiete Jana Vinogradova ar meitiņu. “Diemžēl pašlaik esmu bezdarbniece, tādēļ internetu izmantoju, lai atrastu darbu. Ļoti labi, ka mazā tikmēr var dzīvoties bērnu istabā un netraucē. Pašlaik Latvijā uz vienu darba vietu ir vismaz 200 kandidātu, bet prasības ir ļoti augstas, tādēļ konkurence ir sīva. Pēc profesijas esmu šuvēja – modelētāja. Iepriekš strādāju par šuvēju gandrīz septiņus gadus vienā darbavietā, bet štatu samazināšanas dēļ paliku bez darba. Tāpēc internetā meklēju ne tikai darbu, bet arī iespēju apmeklēt kādus kursus,” saka J.Vinogradova.

Vietējās ziņas