Māmiņa un vecmāmiņa

Svētdien ap jaunannietes Valentīnas Ļubimovas kaklu apvīsies mīļās mazmeitiņas Alises Stellas rokas, sveicot Māmiņu dienā. Mazās Alises mamma, Valentīnas meita Agrīda jau piecus gadus dzīvo un strādā Anglijā, tādēļ ikdienas rūpes par mazmeitu uzņēmusies vecmāmiņa.

Aizstāt māti nevar neviens
Mātes dienā Valentīnu vienmēr apsveic gan meita, gan mazbērni. Kopā ar draudzes locekļiem šo dienu viņa svin arī Septītās dienas adventistu draudzē Alūksnē. Valentīnai ir četri mazbērni. Vecākās mazmeitas – Simona (21 gads) un Alīna (16 gadu) - ir kopā ar mammu Anglijā, kur arī apmeklē skolu un strādā pēc mācībām, lai palīdzētu nopelnīt. Par mazdēlu Kasparu rūpējas otra vecmamma un tētis Alūksnē, bet vienpadsmitgadīgā Alise Stella dzīvo kopā ar Valentīnu Jaunannā, apmeklē tur pamatskolu, mūzikas un mākslas skolu. “Ir skumji, ka meita dzīvo svešumā. Es ļoti vēlētos, lai mēs visi būtu kopā. Esmu pateicīga Debestēvam, ka Viņš manu meitu ir apveltījis ar lielu pacietību un uzņēmību rūpēties par saviem bērniem – arī no attāluma,” stāsta V.Ļubimova.
Sirmā sieviete priecājas, ka maija beigās meita un mazmeita atbrauks uz Latviju. Bērniem svarīgos dzīves notikumos viņa vienmēr ir braukusi mājup – uz Simonas 12.klases izlaidumu, Kaspara pirmo skolas dienu... “Mazie bērni ļoti cieš, jo grib mammu. Lai arī cik mēs, vecvecāki, darītu, māti nevar aizstāt. Mamma bērnam ir arī cita vecuma kategorija, bet man ir citas dzīves vērtības un morāles principi. Mātes misija ir dot bērnam savu mīlestību, gudrību, lai dzīvē nepazustu, un iemācīt dzīves rūdījumu. Bērns arī jāžēlo ar mīlestību, jo pārlieka lutināšana sabojā. Es nesaku, ka esmu labākā vecmamma – manuprāt, esmu pārāk maiga, bet neko nevēlos bērniem un mazbērniem uzspiest,” saka Valentīna.

Vēl ticību un mīlestību

V.Ļubimovas diena sākas ar lūgšanu, tad modina mazmeitiņu uz skolu. Valentīna ļoti rūpējas par savu ķermeni - vingro, aplaistās ar ūdeni un norīvējas, uzturā daudz lieto zaļos salātus: pienenes, ceļmallapas, pelašķus, stiprinot sevi ar vitamīniem. Vasarās lasa ārstniecības augu tējas. Arī mazmeitai garšojot vecmammas pavasara vitamīnu salāti. “Pašlaik mēs abas ar mazmeitiņu apmeklējam Jaunannā angļu valodas kursus! Angļu valoda ir pasaules valoda, tādēļ tā jāprot,” pārliecināti saka Valentīna. Viņa uzsver, ka veciem cilvēkiem bērni ir vajadzīgi, jo uztur pie dzīvības - dod spēku, uzmundrina. “Es zinu, ka man daudz kas ir jādara mazmeitas dēļ. Vēlos, lai arī Alisīte no tā visa labā, ko es saņemu ar ticību, dabu, iegūst sev,” saka V.Ļubimova.
Viņa vērtē, ka jaunatnei šajā laikā ir grūti dzīvot, jo bērnam vajadzētu gan pēc Dieva tiekties, gan sadzīvot ar pasaules kārdinājumiem. “Šī cīņa notiek par cilvēka dvēseli. Bērniem ir ļoti grūti arī skolā. Alise vienmēr cenšas aizstāvēt citus, ja dara pāri, un nebūt vienaldzīga. Es Alisei mācu, ka nedrīkst nevienam darīt pāri – ne cilvēkam, ne kukainim, ne dzīvniekam. Bērnu jau no mazām dienām jāradina arī pie savu mantu sakārtošanas, jo tas māca kārtību un disciplinē, kas dzīvē pēc tam ļoti noder. Nevar ļaut bērnam dzīvot pašplūsmā,” uzskata V.Ļubimova. Visām māmiņām un vecmāmiņām viņa novēl ticību un mīlestību pret saviem bērniem – tad būs arī viss pārējais.

Vietējās ziņas