Mārkalnē veidos pašvaldības sociālo māju 13

Alūksnes novada Sociālais dienests vērsis pašvaldības uzmanību uz to, ka novadā nepieciešamas telpas sociālās mājas izveidei, jo ir vairāku kategoriju iedzīvotāji, kuriem šāda dzīvesvieta nepieciešama. Alūksnes novada domes jūnija sēdē deputāti nolēma sociālās mājas vajadzībām telpas rast Mārkalnes pagastā. 

Alūksnes novada Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa uzsver – pēdējā laikā atkal aktualizējies jautājums par sociālo dzīvokļu nepieciešamību.

“Sakarā ar to, ka vasaras mēnešos patversme tika slēgta, ir četri cilvēki, kuriem patiesi nav, kur palikt. Viņi varētu pretendēt uz pašvaldības sociālajiem dzīvokļiem, bet tādu mums šobrīd nav. Sociālos dzīvokļus varētu izmantot arī nepilnas ģimenes ar bērniem, īpaši vientuļās mātes ar bērniem, kuriem nepieciešama dzīvesvieta, bērni – bāreņi pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, kuriem pašvaldībai jānodrošina dzīvesvieta,” skaidro R.Kalniņa.

Izskatot šo jautājumu jūnija finanšu komitejas sēdē, kā vieta sociālās mājas izveidei tika apspriests variants par Mārkalnes pamatskolas internāta telpām. 

“Virtuves daļu un internāta telpas līdz 1.septembrim varētu pārcelt uz blakus esošo Mārkalnes pamatskolas ēku, līdz ar to atbrīvotos telpas sociālās mājas izveidei. Nepieciešami aptuveni 25 595 eiro, lai to visu īstenotu. Pašvaldības pienākums ir piešķirt dzīvojamo platību vairāku kategoriju  iedzīvotājiem. Līdz šim pašvaldība dzīvojamo platību pielāgoja konkrēta cilvēka vajadzībām, bet tagad būs vieta, kur dzīvesvietu ierādīt,” saka Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Deputāts Laimonis Sīpols interesējās, kāda ir satiksmes autobusu kustība Mārkalnei ar Alūksni, lai sociālās mājas iemītnieki vajadzības gadījumā varētu nokļūt uz pilsētu un atpakaļ, saņemot atbildi, ka autobusi kursē divreiz dienā. Jūnija domes sēdē deputāti akceptēja ieceri par sociālās mājas izveidi Mārkalnē.

Komentāri 13

Ko nu

un kas notiks ar Alūksnes domātajām sociālajām mājām? Uz Pils ielas izcēla iedzīvotājus, nu tik sāksies,,pirms gadiem 5 tas bija.
Māja stāv gana drūma ielas malā, pilsētas centrā, aizsisti logi, drūms skats.
Kur tās vīzijas beidzās? Nevajag? Mums tikai tūrismam viss? Lai tik rikša rikšo, tas jau mūsu lepnums..
Pašu ļaudīm? Neapgrozās tāda nauda ka vērts vīzijas realizēt?
Un Pils remontam izgāztā nauda - iekša jau 6 gadus drupu pilna -kino zālē.
Tumšā krasā sparīgi lobās nost, īpaši pie dabas muzeja. Tas pats arī pie mākslas skolas.
Vai tādi tie remonti mūspusē, un aizņēmumi, aizņēmumi, jo lai LABI saremontētu vajag naudu papildus jebkuram objektam..

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 08:44

No pils zāles

drupas nu ir aizvākuši, bet tālāk nekas arī nenotiek. Stāv tā zalē un foajē visu aizmirsti. muzejā direktrises mainās viena par otru neizglītotākas, toties arvien iztapīgākas varas mūļiem. Vienkārši nožēlojami.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 17:20

Tiešām,kas notiek ar māju Pils ielā?Žurnālisti varētu noskaidrot!

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 11:15

.....

Sūtam visus prom uz Mārkalni...he...,tā ir vieglāk..un ko viņi tur darīs? Dzīvos uz pabalstiem? Un iepirkties reizi mēnesī nāks ar kājām uz Maximu?

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 11:21

KKK

Rīkos SPARTAKIĀDES.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 23:45

!!!

Nu tad var likvidēt patversmi ar visām štata vietām un tajā mājā ierīkot sociālo māju. Tie ir tikai nosaukumi, bet ar reālu naudas ekonomiju.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 12:29

???

Nevar, nevar likvidēt, ja Jūs zinātu cik maksā tās patversmes uzturēšana un štats, traks var palikt, tūkstošos eiru, mums tik vērtīgi bomži, da visiem viņiem ir kur dzīvot, tiem kuri klīst pa Alūksni, dažam pat māja laukos ir, bet kad saki, tad saka, ka elektrība atslēgta, televizoru redzēt nevar, lūk tā..
Ja kādreiz tā darīt sociālo darbu kātagad to dara Regīnas Kalniņas laikā, Meldža visus jau sakāvis būtu. It kā strādā, bet rezultāts-četri cilvēki kuriem nav kur palikt. Lai īrē dzīvokļus, strādā un maksā, kā to dara lielākā daļa Latvijas jauniešu ģimeņu ar maziem bērniem, tiem neko neiedos.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 12:41

nuuu

Bija jau arī skolas ēka pie stacijas domāta kā sociālā ēka...
Tagad logi aizsiti ar rigipsa plāksnēm..tās mūsu rūpes par trūcīgajiem pensionāriem..
Jā, ir patversme ar kādiem 5 štaiem, patreiz gan tie 4-5 tur nevar mitināties, - vasaras atpūtā lepna māja ar lieliem izdevumiem priekš dažiem dzērājiem..

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 14:10

haha

Toties naudu caur tiem bomžiem var labi atmazgāt...

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 17:23

artis

varbūt naivs jautājums... bet vai bomžus kā šķiru likvidēt nebūtu lētāk?

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 19:11

?????????????

"...ir vairāku kategoriju iedzīvotāji, kuriem šāda māja nepieciešama..." Varbūt sāksim ar to, kas tās par kategorijām!

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 20:45

niez kulaks

Kaut kam neērts temats, ātri vien nozuda no diskusijas, bet par lauku platībām vēl var lasīt no publikācijas maijā. Neviens jau neieklausīsies to, ko domā tauta. 25 ar pusi tūkstoši eiro tērēs priekš tiem piedodiet , vepriem, kuri mango naudu pie Maximas un turpat atstāj slapjus stūrus. Pudeli rokās var noturēt, bet lūk grābekli vai lāpstu, kaut kā nesanāk. Visās malās tik daudz darāmā, bet šīs kategorijas indivīdus, žēlosim, saudzēsim, auklēsim, visu to labāko viņiem! Tik tālu speciāli degradēja bijušo vakarskolas ēku, lai tiktu nojaukta. Ēka bija remontēta un vēl labum labā, tur būtu lepni mitekļi šiem četriem nabadziņiem un pietiktu vēl četriem. Kāpēc tā rīkojās mūsu gudrās galvas? Nav loģiski kopā sabāzt vienā mājā degradējušos individus un mātes ar `mazgadīgiem bērniem. Priekš Pētera, Jāņa, Miķeļa un Annas kuri pa dzīvi sitās melnām mutēm , nekurn un uz darbiem skrien teciņus vien, kaut dzīves un sadzīves apstākļi dažiem nav cienīgi 21. g.simtam, tādas naudas netiktu izgāztas, jo lūk viņi nepieder pie šis īpašās kategorijas!

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 22:21

tieši tā!

Daudzu domas izteici!

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 15:13

Vietējās ziņas