Maz īrnieku 13

Alūksnes administratīvā ēka, kas vienmēr bijusi apdzīvota gan no pašvaldību, gan dažādu iestāžu puses, tagad paliek arvien tukšāka – ir atbrīvojies viss otrais stāvs, kur bija rajona padome, kā arī dažādu valsts iestāžu un organizāciju kabineti.

Alūksnes novada domes Finanšu komitejā pagājušajā nedēļā skatīja jautājumu par četrstāvu ēkas Dārza ielā 11 telpu nomu. Šo jautājumu skatīs arī rītdienas domes sēdē, bet, kā norādīja Alūksnes novada domes izpilddirektore Janīna Čugunova – par dažu atlikušo īrnieku iemaksātajiem līdzekļiem lielo ēku nevar uzturēt.

Daži maksā, dažiem par brīvu

Kopš šā gada janvāra Dārza ielas 11 ēka ir Alūksnes novada īpašums, kas to pārņēma no likvidējamās rajona padomes. “Pašlaik telpu nomas maksa ir 2 lati par kvadrātmetru, kas Alūksnē ir tirgus cena. Lielās zāles noma līdz šim bija 8 lati par stundu, mazās zāles noma – 4 lati par stundu. Šobrīd Lauku atbalsta dienests ēkā nomā piecas telpas, Vidzemes attīstības aģentūra – vairs tikai divas telpas, jo nesen atbrīvoja trīs telpas, apdrošināšanas akciju sabiedrība “Balva” nomā vienu telpu, bet Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde – zāli un noliktavu,” stāsta J.Čugunova.

Ir organizācijas, kurām atļauts telpas izmantot par brīvu – politiski represēto klubam “Sarma”, Invalīdu biedrībai un Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centram un Novada fondam.  

“Līdz šim telpa “Sarmai” bija otrajā stāvā, bet drīzumā viņiem ierādīsim telpu pirmajā stāvā, kas gados cienījamajiem cilvēkiem būs ērtāk pieejama. “Sarma” šo telpu izmanto sestdienās, tādēļ darbadienās šo telpu ļaujam par brīvu izmantot dažādu valsts iestāžu darbiniekiem, kas to lūdz un Alūksnes novada iedzīvotājus pieņem izbraukumos. Pirmajā stāvā tiks iekārtota arī Alūksnes novada domes deputātu pieņemšanas istabiņa,” stāsta J.Čugunova.

Pārcels arī mākslas skolu

Alūksnes novada domes ekonomiste Valda Silicka norāda, ka vidēji mēnesī par ēkas apkuri jāmaksā 2000 latu, elektrību – 630 latu, sadzīves atkritumiem – 35 lati, bet par ūdeni – 35 lati. “Ēkas kopējā kvadratūra ir 1530 kvadrātmetri. Komunālie maksājumi tiek sadalīti uz īrniekiem, kuriem atsevišķi vēl ir jāmaksā īres maksa,” saka V.Silicka.

J.Čugunova norāda – lai ēka nebūtu pustukša, ir iecere uz Dārza ielu 11 pārcelt visas novada domes iestādes. “Tad gan ēkā vairs nebūs neviena brīva kabineta. Ir iecere Attīstības nodaļu no “SEB Unibankas” ēkas pārcelt uz Dārza ielas 11 otro stāvu. Uz otro stāvu gribam pārcelt arī Izglītības pārvaldi, kas pašlaik atrodas ceturtajā stāvā. Bet ceturtajā stāvā domājam šopavasar izvietot Alūksnes Mākslas skolu, kam jārod citas telpas. Savukārt uz ēku, kur ir “SEB banka”, pašvaldība plāno pārcelt Izglītības atbalsta centru, kas pašlaik atrodas īrētās telpās Pils ielā 21,” norāda J.Čugunova.

Grib lētāku maksu

“Pašlaik notiek sarunas ar Madonas Reģionālo vides pārvaldi, kas norāda uz pārāk augsto īres maksu un nevēlas to maksāt, savukārt mēs nevēlamies, lai šī institūcija pamet Alūksni, tādēļ jārod kompromiss. Viena iespēja ir pārskatīt maksu koplietošanas telpās. Pašlaik finansiāli nevaram uzturēt administratīvo ēku par dažu īrnieku iemaksāto naudu, jo lielākā daļa telpu ir pašvaldībai vai tās ir tukšas. Arī lielo zāli un mazo zāli izīrējam reti, jo nav pieprasījuma,” secina J.Čugunova.

Komentāri 13

tas gan tiesa

cilvēki vienkārši bēg un var jau saprast

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 16:59

zaza

Ka tad paliek ar to ezermalas eku? Tur tacu si eka domata bija skolai un pat kaut kas tika darits.

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 09:15

he,he

Pagaidīsim vēl pusgadu un tur vairs neviena nebūs... tauta masveidā mūk projām, nez ko gan tie parazītiņi vadīs un ko slauks.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 23:41

Jānim

Bet ko Tu pats esi izdarījis, lai šādu projektu uzrakstītu!!! Visi tikai "brauc virsū novada vadībai", bet arī padotajiem vajag strādāt un atpelnīt savu algu, ko es arī kā nodokļu maksātājs maksāju!

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 22:43

Ja tic Čugunovas piesauktiem cipariem, tad maksa par m2 ir ap 1,3 Ls. Dārgākā jeb nesaimnieciskākā apkure pilsētā.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 21:53

Jānis

Ja laicīgi būtu izstrādāta novada attīstības programma, pavasarī būtu pieejams ERAF finansējums Vecās pils pabeigšanai priekš Mākslas skolas. Domes vadībai tas bija zināms kopš pagājušās vasaras...

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 21:51

sunu patversmei buutu laba vieta, taa jau ssapiigs jautaajums, a te vienā mirklī būtu atrisināts

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 17:58

KAULS RĪKLĒ

Jā,mākslas skolai paredzētās telpas ezermalā - atkal kādam GARDS KUMOSS !?!
Vai atkal aiz tā stāv MALĒJS ?????

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 17:39

vietējais

Aleksim-
No SEB bankas dome telpas neīrē, tā ir pilsētas ēka. Kāpēc tā dažus gadus bija jāpērk- tas atkal cits jautājums.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 14:50

Ha

Re kur vajadzēja bezpajumtnieku patversmei telpas iekārtot.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 14:28

sesks

Kaut kāds murgs 2000 Ls par apkuri ,lai uzliek dīzeli un būs uz 900 Ls mēnesī un nekādu kreņķu.
25 grādi telpās. Ir jau pārbaudīta lieta. Nekādu kurinātāju un nodokļu.....

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 13:20

zaza

Sen bija laiks visus valsts klerkus salikt viena maja. Tapec jau vinu uzcela. Un tad iedzivotajiem nav jaskraiada apkart pa visu pilsetu

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 12:29

Vietējās ziņas